Rozwiej wątpliwości i sprawdź czy możesz prowadzić samochód?

Romantyczna kolacja, obiad u rodziny czy spotkanie ze znajomymi – to idealne okazje do napicia się drinka. Często już następnego dnia po tak świetnie spędzonym czasie musimy jednak wrócić do naszych obowiązków i wsiąść za kierownicę.

testowanie alkomatu
Rozwiej wątpliwości i sprawdź czy możesz prowadzić samochód?

Jeżeli nie jesteśmy pewni czy możemy prowadzić samochód należy to sprawdzić. Z pomocą przyjdzie Alco%Test.
Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego Polacy z roku na rok piją coraz mniej i wybierają lekkie, wyrafinowane trunki. Pierwszym wyborem są kolorowe drinki, piwo oraz białe, różowe albo musujące wino. Spotkania ze znajomymi czy rodziną czasami oznaczają też wysokoprocentowy alkohol w menu. Często chcąc wrócić następnego dnia „po”, chcemy sprawdzić czy możemy już wsiąść za kierownicę. W tym celu powinniśmy skorzystać z Alco%Testu.

Alco%Test to podręczne narzędzie, które w prosty sposób pozwoli sprawdzić czy w wydychanym powietrzu są jeszcze ślady alkoholu. Zabarwienie kryształków na jeden z trzech kolorów daje szybka informację zwrotną – kolor biały oznacza 0,0 promila, różowy – 0,2 promil, a czerwony – 0,5 promila i więcej, co pozwoli sprawdzić czy możemy prowadzić już samochód.

Chcemy edukować i przypomnieć ludziom o konsekwencjach dobrej zabawy i ewentualnych skutkach „dzień po”. Dotyczy to oczywiście osób, które wypiły lampkę wina lub spożywały alkohol dzień wcześniej, a nie bawiły się do białego rana. Coraz więcej Polaków czuje potrzebę sprawdzenia zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Nie zawsze mają jednak taką możliwość. Dzięki Alco%Testowi możemy to zrobić, wydając zaledwie kilka złotych. – mówi Nadia Grzybowska, Koordynator ds. Marketingu i Promocji w firmie Hydrex Diagnostics.

Alco%Test jest tani i wyjątkowo łatwy w użyciu. Wystarczy ścisnąć go z dwóch stron (tak aby przebić folię zabezpieczającą), wziąć głęboki wdech i dmuchać bez przerwy przez około 10 sekund. Następnie odczekać około 2 minut i sprawdzić wynik. Jeżeli test zabarwi się na różowo lub czerwono – nie możemy jeszcze wsiąść za kierownicę. Biały kolor oznacza, że w wydychanym powietrzu nie było alkoholu.

Najlepszym sposobem na bezpieczne prowadzenie samochodu dzień po imprezie jest abstynencja. Jeżeli impreza ma jednak zakrapiany charakter, a następnego dnia będziemy musieli prowadzić –Alco%Test jest idealnym rozwiązaniem. Decyzja o jego użyciu może uratować nie tylko prawo jazdy, ale co dużo ważniejsze – zdrowie i życie nasze oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Alco%Test dostępny jest w sieci Carrefour, w drogeriach Rossman, Super Pharm oraz w
renomowanych aptekach.