Schodząca skóra po opalaniu – jak sobie z nią poradzić?

Schodząca skóra to bardzo częste następstwo intensywnego opalania się, w szczególności jeżeli nie użyjemy odpowiednich preparatów z filtrami UV.

sefring - Schodząca skóra po opalaniu - jak sobie z nią poradzić?
Schodząca skóra po opalaniu – jak sobie z nią poradzić. Foto. Pixabay fgmsp

Uszkodzony na słońcu naskórek musi złuszczyć się sam, aby mógł wrócił do pierwotnego stanu. Nie należy tego przyspieszać – w ten sposób możemy tylko pogorszyć kondycję naszej skóry. W tym przypadku musimy zaczekać, aż skóra sama zejdzie.

Co poradzić na schodzącą skóre?

Kiedy ze schodzącej skóry znikną zaczerwienienia możemy zacząć jej złuszczanie za pomocą peelingu. Peeling przyspieszy proces naturalnego złuszczania naskórka, a tym samym pomoże szybciej odzyskać skórze gładką strukturę. Regularne złuszczanie pomaga też pozbyć się przebarwień.  Peeling powinno się stosować co kilka dni, pamiętając też o  nawilżaniu i odżywianiu skóry kremami lub balsamami.

Pielęgnacja skóry

Podstawą pielęgnacji schodzącej i łuszczącej się skóry jest dobry balsam do ciała, który ma mocne działanie nawilżające. Regularne nawilżanie skóry, pozwoli nam szybciej uporać się z podrażnioną i schodzącą skórą po opalaniu.

Ochrona skóry

Pamiętajmy aby na wakacjach zabezpieczyć swoją skórę przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych. Zbyt niskie filtry mogą ponownie naruszyć naturalną barierę ochronną skóry. Po każdym opalaniu, na naszej skórze powinien znaleźć się odpowiedni balsam do ciała, który wzmocni i zregeneruje naszą skórę, a tym samym przygotuje ją na kolejne opalanie.

Wpis znaleziono dzięki:

- Słońce

- Skóra

- Opalenizna