Sposób na praktyczną ścianę

Już od kilku sezonów tapety wracają powoli do łask. Przestają być jedynie tłem i stają się elementem nadającym charakter całemu wnętrzu.

Sposób na praktyczną ścianę

Okładziny ścienne stają się równoprawnym bohaterem wnętrza, podkreślającym walory aranżacji i wydobywającym detale mebli i oświetlenia. Wybierając do projektowanej przestrzeni bardzo jasne lub w odwrotnej sytuacji, intensywne, ciemniejsze meble, oczekujemy od tapety, że będzie pełniła funkcję tła. Z jednej strony zależy nam na umiejętnie dobranym kontraście, z drugiej na płynnym przejściu – mebel i ściana.
Ciekawą propozycją dla tak zaaranżowanego układu będą wzory jednokolorowe – ich ciemniejsze tonacje uwypuklą bryły jasnych mebli. Z kolei jaśniejsze wzory optycznie powiększą wnętrza z ciemniejszym wyposażeniem. Tapety ścienne umożliwiają dekorowanie pomieszczeń o dowolnym charakterze i stanowią bardzo elegancki akcent, tworzący przysłowiową „kropkę nad i” wnętrza.

Sposób na praktyczną ścianę

Polskim producentem tapet i wykładzin jest firma Newmor. Oferuje szeroką gamę kolorystyczną okładzin ściennych w linii Fitnice Wall. Najnowsze z nich ewoluują w kierunku designu zorientowanego na teksturę, barwę i perfekcyjne wykończenie.

Sposób na praktyczną ścianę

Wykonane są z tkanych włókien poliestrowych pokrytych trwałym winylem. Technologia ich produkcji zapobiega rozprzestrzenianiu się grzybów i bakterii oraz jest zgodna z najsurowszymi przepisami przeciwpożarowymi, jest także pozbawiona negatywnego oddziaływania na zdrowie. Tapety są odporne na przetarcia i zarysowania, łatwe w czyszczeniu i konserwacji. Kolekcja Fitnice Wall świetnie koresponduje wzorniczo z wykładzinami Fitnice Floor. Ich połączenie pozwala uzyskać płynny, harmonijny efekt przejścia linii ściany z podłogą, co pozwala na tworzenie wielu niestandardowych kompozycji.

Wpis znaleziono dzięki:

- Tapety

- Wykładziny

- Aranżacja wnętrza