Sprawdzanie VIN uchroni Cię przed zakupem auta z podrobionymi dokumentami

Nie raz słyszeliśmy o autach z podrobionymi dokumentami, jednak na czym taki proces polega i jak ustrzec się zakupu takiego egzemplarza?

Sprawdzanie VIN uchroni Cię przed zakupem auta z podrobionymi dokumentami

Jeśli przymierzasz się do zakupu auta używanego zapraszamy do lektury, bo to tekst dokładnie dla Ciebie. Przy transakcji zakupu dostajemy komplet dokumentów – umowę kupna sprzedaży albo fakturę, dowód rejestracyjny, polisę OC. Ponieważ technologia jest łatwodostępna i wszechobecna, podrobienie każdego z tych dokumentów jest banalnie proste i niezależnie w jakim przedziale cenowym kupujesz samochód, muszisz zachować szczególną ostrożność.

Czyżby podrobienie dokumentów było aż tak proste?

Dobra drukarka, znajomy w urzędzie, więcej nie trzeba by podrobić dowód rejestracyjny. Brzmi abstrakcyjnie, jednak niestety w praktyce wygląda to właśnie tak banalnie dla kogoś, kto w oszustwach jest biegły, a niestety w naszym kraju takich specjalistów mamy aż zanadto. Dowód rejestracyjny to kdokument dość pospolity i nieważne czy jest on z zagranicy czy z Polski, dla większości z nas niemożliwe jest odróżnienie podróbki od oryginału. Co innego dla pracownika wydziału komunikacji, który z pewnością zobaczy różnicę, bo na tym między innymi polega jego praca a wtedy czekają na nas kłopoty. Wtedy czeka nas wizyta na Policji, zeznania, rozpocznie się dochodzenie, które musi potrwać. Nabyty przez nas pojazd automatycznie nie zostaje dopuszczony do ruchu, bo nie wiadomo skąd się tak naprawdę wziął, trzeba ustalić czy nie pochodzi np z kradzieży.

Sprawdzanie VIN uchroni Cię przed zakupem auta z podrobionymi dokumentami

Kolejna dość niewygodna i kosztowna sprawa na czas dochodzenia auto może na czas dochodzenia przebywać na parkingu policyjnym, my niestety zostajemy bez samochodu, bez pieniędzy i z problemem, który pochłonie nasz cenny czas.

Czy odzyskamy pieniądze?

To staje pod ogromnym znakiem zapytanie, bo nie jest łatwo ustalić kto podrobił dokumenty. Najprawdopodobniej sprzedający oszust zdąży się ulotnić a auto sprzedał nam na fałszywych danych w takiej sytuacji sami możemy stać się podejrzanymi. Przed

nawarstwiającymi problemami uchronić nas może sprawdzanie VIN przed zakupem pojazdu na Autoraport.pl Ta prosta przezorna czynność pozwoli nam w łatwy sposób zweryfikować poprawność danych z dowodu rejestracyjnego ze stanem faktycznym. Jakiekolwiek niezgodności powinny być przesłanką że pojazd ma podrobione dokumenty. Dzięki VIN zyskamy dostęp do pełnej historii pojazdu, Oryginalnych Danych Technicznych, informacji o kradzieży na Całym Świecie. Może zaistnieć również taka sytuacja że dokument ma swojego brata bliźniaka i gdzieś ktoś obecnie jeździ na tych samych dokumentach, całkowicie innym pojazdem. Oszuści to ludzie bez skrupułów, dla zarobku zrobią wszystko.

Historia Pana Pawła

Pan Paweł nabył jak sądził bezwypadkowy pojazd z Niemiec. Pan Paweł niestety zakupił Autoraport dopiero po zakupie auta. Po wnikliwszym wglądzie w dane w Autoraporcie okazało się że pojazd miał szkodę całkowitą w USA, został sprowadzony do Niemiec, gdzie sfałszowano dokumenty. Niestety za naszą zachodnią granicą to przemysł na wielką skalę a gro tych aut ląduje w Polsce, bo tak się u nas przyjęło że chętnie kupujemy auta sprowadzone z Niemiec. Historia Pana Pawła jest tylko jedną z wielu i niech będzie dla nas przestrogą.

Sprawdzanie VIN uchroni Cię przed zakupem auta z podrobionymi dokumentami

Samochód bez dokumentów jest bezużyteczny

W zasadzie auto, które nie ma dokumentów nie posłuży nam do niczego. Jeśli dokumenty się nie zgadzają – nie mamy pewności czy auto jest nasze. Bądźmy ostrożni przy tak ważnym zakupie, na który niejednokrotnie przeznaczamy swoje oszczędności albo nawet decydujemy się na kredyty, w naszym kraju bardzo łatwo można zostać oszukanym. Sprawdzanie VIN niech będzie naszym odruchem przed decyzją o zakupie pojazdu. Złodzieje w dzisiejszych czasach mają łatwość podrobienia dokumentów mająd dostęp do różnych narzędzi w sieci, my konsumenci natomiast dzięki Autoraport.pl mamy łatwość ich zdemaskować i uchronić siebie przed masą problemów. Autoraport korzysta jedynie ze sprawdzonych i co najważniejsze niezależnych źródeł. Kiedy dostęp do prawdziwej historii pojazdu jest tak łatwy, nie bądźmy nierozsądni pomijając sprawdzanie VIN.

 

Chłodne spojrzenie na sytuację ułatwi nam bezpieczny zakup pojazdu, szczególnie że sprawdzanie VIN jest proste, zajmuje kilka minut a dzięki dostępowi do sieci można Autoraport sprawdzić wszędzie. Życzymy udanych i bezpiecznych zakupów samochodu.