Stół jadalniany – klasyczny czy nowoczesny?

Jadalnia to często najważniejsze miejsce w domu, a stół który się w niej znajduje, niejednokrotnie pełni rolę swoistego „serca domu”.

stol
Stół jadalniany – klasyczny czy nowoczesny?

Zatrzymajmy się na chwilę i zastanówmy nad tym, jakże ważnym elementem mieszkania jest stół. Pomocna w wyborze odpowiedniego stołu do jadalni może okazać się Ela Malita, właścicielka niewielkiej manufaktury produkującej ręcznie robione stoły Malita Just Wood.

Wygląd stołu

Wygląd jest ważny, to w końcu stół staje się centrum naszego życia rodzinnego, a jego wygląd stwarza atmosferę ciepła i przytulności w pomieszczeniu. Stojąc przed tym wyborem musimy zadać sobie kilka pytań: czy stół ma być klasyczny czy nowoczesny? czy ma mieć kształt prostokątny, kwadratowy a może okrągły? Ma być z litego drewna czy nie? W jakim stylu utrzymujemy wystrój pomieszczenia? Czy pomieszczenie jest małe, duże? To tylko kilka z najważniejszych pytań, które powinniśmy sobie zadać przed zakupem stołu.

stol4
Stół jadalniany – klasyczny czy nowoczesny?

Klasyczny czy nowoczesny, czyli styl pomieszczenia

Ela Malita zwraca uwagę, że nie każdy stół nadaje się do każdego wnętrza. Nie da się ukryć, że w klasycznych, tradycyjnych meblach prym wiedzie dąb. Jego kolor, usłojenie i przede wszystkim wytrzymałość sprawia, że jest gatunkiem najczęściej wybieranym przez producentów ceniących wieloletniość produktów. Egzotyczne gatunki drzew wykorzystywane są częściej w nowoczesnych projektach. Jeśli styl pomieszczenia, w którym ma stanąć stół jest utrzymywany w stylu tradycyjnym, zdecydowanie lepiej będzie prezentował się stół z litego drewna. Jeśli stawiamy na nowoczesność we wnętrzu, to warto pomyśleć o jego kształcie – nierówny, asymetryczny. O oryginalność możemy postarać się wybierając dodatkowe elementy, które wzbogacą jego konstrukcję. Żywica czy błękitne szkło to idealny dodatek, aby nasze wnętrze nabrało charakteru. Takie właśnie rozwiązania w swoich projektach wykorzystuje Ela Malita właścicielka Malita Just Wood.

stol2
Stół jadalniany – klasyczny czy nowoczesny?

Wybór stołu do jadalni nie jest łatwy zwłaszcza, że oferowanych na rynku jest naprawdę wiele różnych produktów. Możemy poszukiwać tego idealnego na wiele sposobów – najszybciej jest zdecydowanie wejść do sklepu meblowego i wybrać najbardziej trafiający w nasze gusta i potrzeby. Warto jednak jest, zwłaszcza w dobie dostępności Internetu, poświęcić więcej czasu na dogłębne poszukiwania, bo może okazać się, że znajdziemy „perełkę”, która będzie dobrą inwestycją ciesząc nasze oczy przez długie lata.