Sułtanka Kösem. W haremie. Demet Altınyeleklioğlu

Jesteście fankami "Wspaniałego Stulecia"? Na podstawie tej książki nakręcili serial!

Fot. Sułtanka Kosem
Fot. Sułtanka Kosem

„Wspaniałe stulecie” – epicka opowieść o czasach Sulejmana Wspaniałego i jego miłości do Hürrem, podbiła serca widzów na całym świecie – w Polsce turecka produkcja zgromadziła przed telewizorami ponad 2,5 miliona osób. „Sułtanka Kösem” to książka, na podstawie której powstała kontynuacja tego największego telewizyjnego hitu ostatnich lat.

Anastazja, Mahpeyker – Najdroższy Księżyc, Czarna Królowa, wreszcie sułtanka Kösem – to imiona zjawiskowo pięknej Greczynki o buntowniczej duszy porwanej z rodzinnego domu. Gdy po wielu perypetiach jako piętnastolatka trafiła jako prezent do haremu sułtana

Ahmeda I, praprawnuka Sulejmana Wspaniałego, miała być jedną z jego wielu nałożnic. Została jednak najbardziej wpływową kobietą w historii imperium otomańskiego, wybitną władczynią,żoną, matką i babką kolejnych władców Turcji.

Żeby utrzymać się przy władzy i zachować życie, niewinna Anastazja musiała nauczyć się
rozgrywać pałacowe intrygi, zdobywać przewagę nad innymi kobietami i wpływać na decyzje
mężczyzn. Żyła dzięki uczuciu jakim darzył ją sułtan i każdego dnia mogła przez niego zginąć.

Już jako Kösem – Czarna Królowa sama często uciekała się do środków ostatecznych. „Sułtanka Kösem” to pulsująca erotyzmem, pasjonująca opowieść o wspaniałych czasach i silnych kobietach, które musiały walczyć o swoją godność i miejsce w hierarchii.

Demet Altınyeleklioğlu tchnęła nowe życie w historyczne postaci, przybliżając całemu światu burzliwe dzieje Turcji i jej bogatą kulturę „Sułtanka Kösem. Księga 1. W haremie” – to pierwszy tom w serii powieści, które stały się kanwą serialu „Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem”. Drugi tom ”Sułtanka Kösem. Księga 2. Czarna Królowa” ukaże się 15 czerwca 2016 roku.

O autorce:

DEMET ALTıNYELEKLIOĞLU – urodziła się w Ankarze. Ukończyła Wydział Politologii Uniwersytetu Ankarskiego oraz Wyższą Szkołę Dziennikarstwa. Przez wiele lat była odpowiedzialna za produkcję programów w Telewizji Tureckiej. Jest również tłumaczką literatury – głównie romansów historycznych Philippy Gregory. Jej pierwsza książka o Sułtance Hürrem, opublikowana w sierpniu 2009 roku, przysporzyła jej grono wiernych czytelników. Tematykę tę kontynuowała w cyklu powieści o dynastii osmańskiej. Mieszka w Stambule i Miami.