Szalony rockandrollowy romans na dwa głosy

„Wiem, że to dziwne pytanie, ale czy miałabyś coś przeciwko udawaniu mojej dziewczyny przez następnych pięć minut?" Nakładem Wydawnictwa Bukowy Las ukazała się właśnie książka „Nick i Norah. Playlista dla dwojga” autorstwa duetu Rachel Cohn, David Levithan.

Nick i Norah-okl.indd

Nick jest bywalcem nowojorskiej sceny rockowej – muzyką próbuje uleczyć złamane serce.
Norah także przeżyła zawód miłosny. Pozornie tych dwoje nie łączy nic poza gustem
muzycznym, jednak ich przypadkowe spotkanie kończy się szaloną pierwszą randką, która ma szansę zmienić życie obojga…Nick i Norah to rozpisany na dwa młode głosy rockandrollowy romans. Seksowna, zabawna,
ale i wzruszająca opowieść, której bohaterowie próbują zapomnieć o swoich miłosnych zawodach, chcą dowiedzieć się, kim właściwie są, ale przede wszystkim… chcą trafić na występ ukochanego zespołu. Dokąd zaprowadzi ich ta pełna przygód i dobrej muzyki noc?
„Nick& Norah. Playlista dla dwojga” jest drugą powieścią duetu Cohn i Levithan, którą wydało Wydawnictwo Bukowy Las. W grudniu 2015 r. ukazała „Księga wyzwań Dasha i Lily”.
„Pełni pasji, inteligentni bohaterowie w połączeniu z niemal intymną znajomością specyfiki
młodych  czytelników – i szacunkiem dla niej – dały książkę naprawdę wyjątkową”. SCHOOL LIBRARY JOURNAL Powieść zainspirowała twórców filmu pt. Nick i Norah, z Michaelem Cerą (Juno, Bogaci bankruci) i Kat Dennings (Thor, Dwie spłukane dziewczyny) w rolach tytułowych Bestseller „New York Timesa”
Rachel Cohn, David Levithan
Nick i Norah
Playlista dla dwojga
tytuł oryg.: Nick & Norah. Infinitive Playlist
z ang. przeł. Ewa Pater