Szukasz ekspresu do kawy prostego w obsłudze? Wypróbuj ekspres na kapsułki!

O walorach kawy decyduje co najmniej kilka czynników. Są to między innymi: gatunek ziaren, sposób ich zmielenia oraz oczywiście odpowiedni rodzaj parzenia.

Szukasz ekspresu do kawy prostego w obsłudze? Wypróbuj ekspres na kapsułki!

W zależności od wyboru sposobu parzenia kawy, możemy uzyskać inny smak napoju. Jednym z prostszych rozwiązań jest ekspres kapsułkowy. Dlaczego warto go mieć?

Zalety ekspresu do kawy na kapsułki

Ekspres do kawy na kapsułki to bardzo intuicyjne urządzenie, które pozwala na przygotowanie aromatycznej kawy jak z najlepszej kawiarni. Jego główną zaletą jest prostota obsługi – nie trzeba martwić się o mielenie ziaren czy odpowiednie odmierzenie proporcji. Przykładowo: korzystając z ekspresu kolbowego, ostateczny smak kawy zależy od wyboru gatunku ziaren i sposobu ich ubicia w sitku. W przypadku ekspresu na kapsułki nie ma ryzyka, że ulubiona kawa za każdym razem będzie inna.

Urządzenie na kapsułki jest niezwykle użyteczne, jeżeli nie mamy rano wystarczająco czasu na własnoręczne zmielenie ziaren, odpowiednie ubicie ich w sitku czy jego czyszczenie. Wystarczy tylko kilka chwil, aby cieszyć się doskonałym napojem. Oprócz oszczędności czasu i prostoty w użytkowaniu, ekspresy na kapsułki (np. te od NESCAFÉ® Dolce Gusto®) charakteryzują się ciekawym designem i świetnie prezentują się w każdej kuchni.

Kawa skrojona na miarę

Zdaniem wielu kawoszy kawa z ekspresu z kapsułki jest doskonała w smaku. Woda z ekspresu nie jest za gorąca, co wpływa na końcowy aromat. W dodatku w ekspresach takich jak NESCAFÉ® Dolce Gusto® system wysokiego ciśnienia do 15 barów umożliwia przygotowanie idealnie wyważonego napoju pokrytego aksamitną cremą.

Dzięki kapsułkom z hermetycznie zamkniętą kawą uzyskamy zawsze świeży napój – od esencjonalnego espresso, przez delikatne lungo, po mleczne cappuccino i latte macchiato, na gorącej czekoladzie kończąc. Ekspres do kawy na kapsułki daje wybór ponad 30 wyśmienitych kaw, a dodatkowo jest bardzo prosty w obsłudze. Dużą zaletą ekspresów kapsułkowych są także odpowiednio wyważone składniki, więc nie musimy się martwić o proporcje kawy do mleka czy zbyt rzadką piankę.

Jak działa ekspres na kapsułki?

Ekspres do kawy na kapsułki jest tak prosty w obsłudze, że nawet osoby, które nigdy wcześniej nie korzystały z tego typu urządzeń, w kilka chwil zaparzą doskonałą kawę. Nie potrzeba w tym przypadku ukończonego kursu baristy, ponieważ ekspres tak naprawdę robi wszystko za nas. Aby przygotować kawę, wystarczy wlać wodę do pojemnika, a wybraną kapsułkę umieścić w ekspresie.

Do wyboru są automatyczne i manualne ekspresy ciśnieniowe. W przypadku automatycznych urządzeń wystarczy tylko nacisnąć odpowiedni przycisk, by po chwili móc cieszyć się świeżym aromatem kawy. Co ciekawe, niektóre modele ekspresów są wyposażone w opcję personalizacji kawy za pośrednictwem smartfona. Dedykowana aplikacja daje możliwość wyboru wielkości kawy i temperatury napoju bez podchodzenia do ekspresu!

Manualne ekspresy do kawy są równie proste w obsłudze. Wystarczy tylko włożyć kapsułkę do ekspresu i ustawić ręczną dźwignię we właściwej pozycji. To wszystko! System podgrzewania wody osiąga optymalną temperaturę już po 30 sekundach, dzięki czemu otrzymamy wyśmienitą kawę w bardzo krótkim czasie. Należy tylko pamiętać, aby po zakończeniu parzenia kawy przestawić dźwignię do wyjściowej pozycji.