Tamara Gonzalez Perea: W modzie nie ma „dlaczego?”, tylko jest „dlaczego nie?”

Blogerka podkreśla, że kolor jest dobry na każdą okazję, pogodę i nastrój, tak samo jak estetyczny wzór i deseń.

Macademian Girl przyzwyczaiła się już do tego, że wzbudza zainteresowanie swoim strojem. Nie przejmuje się jednak krzywymi spojrzeniami czy dziwnymi reakcjami. Dla niej najważniejsze jest to, że sama czuje się dobrze w tym, co ma na sobie. Dlatego nigdy nie rozpatruje swoich stylizacji w kategorii wpadek.

Tamara Gonzalez Perea ma świetne wyczucie stylu, nie boi się odważnych kolorów i niebanalnych stylizacji. Jej szafa pęka w szwach od niezliczonej ilości fantazyjnych i barwnych ubrań, butów oraz dodatków, m.in. oryginalnych nakryć głowy. Fani podziwiają ją za dystans do świata mody, a ona sama co i rusz udowadnia, że trendami nie tylko można, lecz także trzeba się bawić.

– Nie rozpatruję wpadek. Nie traktuję też tego, jak się gwiazdy ubierają, w kategoriach wpadek. Bardzo szanuję te gwiazdy, które eksperymentują. Często oglądam sobie rubryki dobrze ubranych albo fatalnie ubranych i np. dla mnie jakaś stylizacja, która jest absolutnie strzałem w dziesiątkę, jest oceniona np. na 3 w skali od 1 do 10. W modzie nie ma „dlaczego?”, tylko jest „dlaczego nie?”, tak mówił sam Karl Lagerfeld – mówi agencji Newseria Tamara Gonzalez Perea, blogerka modowa.

Tamara Gonzalez Perea to jedna z najwyrazistszych postaci związanych z modą w sieci. Ma unikatowy styl, którego jeszcze nikomu nie udało się skopiować. Blogerka podkreśla, że kocha ekstrawagancję i daleko jej do minimalizmu. Ceni sobie wyszukane wyczucie stylu i zachęca innych do modowych eksperymentów. W poszukiwaniu oryginalnych ubrań często zagląda do pracowni młodych projektantów. Jej zdaniem ci, którzy debiutują w branży, potrzebują ogromnego wsparcia i zachęty.

– Każdy ma szansę się przebić, ale projektant to nie tylko artysta, lecz tylko oczywiście biznesmen i tak jak ważna jest wizja artystyczna, to żeby projekty były indywidualne, żeby wnosiły coś nowego, tak samo istotne jest to, czy ma on pomysł na biznes – mówi Tamara Gonzalez Perea.

Macademian Girl wspiera młodych projektantów na każdym kroku, między innymi zasiadając w jury konkursu Fashion Designer Awards 2018.