Te pomadki optycznie rozjaśnią Twoje zęby!

Marzysz o pięknym uśmiechu, ale Twoje zęby nie są idealnie białe? Sprawdź, jak w szybki sposób temu zaradzić.

Te pomadki optycznie rozjaśnią Twoje zęby. Foto Polly Alexandra /unsplash

Śnieżnobiałe zęby to marzenie każdej z nas. Niestety nie wszyscy mogą się nimi cieszyć bez zabiegów wybielających. Jeśli więc nie chcemy korzystać ze specjalistycznych preparatów, a biel naszego uśmiechu nie jest zadowalająca, warto optycznie poprawić jej odcień. Pomoże w tym odpowiednio dobrany kolor pomadki.

Pomadki wybielające zęby

Aby zneutralizować żółty odcień kości, należy dobierać kolor ust na zasadzie kontrastu. Oznacza to, że powinniśmy zrezygnować z tak lubianych przez nas ciepłych odcieni. Jeśli chcemy optycznie wybielić zęby, musimy unikać przede wszystkim pomadek pomarańczowych. Również koralowe szminki czy te w kolorze ciepłego brązu nie powinny się znaleźć w naszych kosmetyczkach. Każdy z tych odcieni podbija żółć, przez co zęby wyglądają na jeszcze bardziej pożółkłe niż w rzeczywistości. Jeśli zależy nam na śnieżnobiałym uśmiechu powinniśmy również unikać kolorów neonowych, ponieważ będą one podkreślać żółty kolor, a także przyciągać uwagę do ust, a co za tym idzie – również do zębów, co nie jest w tym przypadku pożądane. Co w takim razie z czerwienią? Czerwień wbrew pozorom może rozjaśnić zęby. Należy wybrać jej chłodne tony, a jeśli dodatkowo występuje w ciemniejszym odcieniu, działanie wybielające zostanie spotęgowane.

Te pomadki optycznie rozjaśnią Twoje zęby. Foto Cesar La Rosa /unsplash

Tylko chłodne odcienie

Optyczne wybielenie możemy osiągnąć za pomocą pomadek bazujących na niebieskich pigmentach. Nie oznacza to oczywiście, że musimy używać produktów dla smerfów. Wybierajmy natomiast odcienie o chłodnej tonacji. Śnieżnobiały uśmiech zapewnią przede wszystkim fiolety, pomadki w odcieniu śliwkowym i malinowym, a także ciemne i chłodne czerwienie w kolorze wina lub wiśni. W walce z zażółceniem zębów nieocenione są również różowe szminki. Jednak zamiast brzoskwiniowych lub łososiowych produktów, sięgajmy po odcienie w stylu Barbie oraz nieco ciemniejsze – brudne, zimne róże.

Te pomadki optycznie rozjaśnią Twoje zęby. Foto alireza sinaei /unsplash

Zrezygnuj z matów

Matowe pomadki są wciąż niesamowicie modne i popularne, jednak to produkty z połyskiem poprawiają wygląd naszego uzębienia. Błyszczące usta sprawiają, że również nasze zęby optycznie zyskują blasku. Dzięki temu wyglądają na zdecydowanie bielsze. Dodatkowo usta z połyskiem odwracają uwagę od uzębienia i sprawiają, że uśmiech staje się delikatniejszy i świeższy.