Tomasz Kot doceniony za granicą

tomasz kot doceniony za granicaFilm „Erratum” po raz kolejny został zauważony za granicą. Tym razem obraz Marka Lechkiego nominowano do Nagrody European Time for Peace w kategorii najlepszy film, a grający główną rolę Tomasz Kot otrzymał nominację w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy.

To 17. edycja Time for Peace. Wydarzenie od 1994 roku promuje zjawiska artystyczne w muzyce i filmie, które niosą ze sobą wartości takie jak tolerancja, solidarność, wzajemne porozumienie między ludźmi, wolność wyrażania myśli. Film „Erratum” doceniono za szczególne walory humanistyczne. Nagrody wręczone zostaną w listopadzie tego roku.

Obraz Marka Lechkiego zobaczymy na ekranach polskich kin już 8 kwietnia. Przypomnijmy, że „Erratum” to jeden z najczęściej nagradzanych polskich filmów za granicą w 2010 roku. Wyróżniony m. in. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Pusan w sekcji „Flash Forward”, nagrodzony również na MFF w Chicago Złotą Plakietką w sekcji „Nowi Reżyserzy”, oraz na MFF Saloniki za scenariusz w Konkursie Debiutów.