TOP 10 kotów, które zadziwią Cię swoimi umiejętnościami

Fraza "śmieszne koty" to hasło wpisywane w internet naprawdę często. Ludzie lubią zrelaksować się, oglądając nieudolne zachowania kotów i śmiejąc się przy tym do rozpuku. Ale czy wiesz, że koty potrafią być naprawdę sprytne? Pewnie po wielu filmikach możesz twierdzić inaczej, ale poniższa lista powinna Ci udowodnić, jak mądre potrafią być te pozornie leniwe i nieustannie śpiące zwierzęta?

wytrenowac koty

Powszechnie mawia się, że koty to nudne i leniwe zwierzęta domowe, a już na pewno mniej rozrywkowe, niż znane wszystkim psy. No bo co robi kot podczas tych długich 24 godzin? Szacuje się, że kot potrafi przesypiać nawet ⅔ swojego życia.

Nie da się temu zaprzeczyć, ale na pewno robią to te osobniki, które zwyczajnie nie mają nic innego do roboty. Okazuje się jednak, że koty to zwierzęta bardzo aktywne, mądre, a przede wszystkim sprytne. Mają one dobrą pamięć oraz koordynację ruchową, która pozwala im na naukę wielu sztuczek. Są bardzo zwinne i samowystarczalne, a dzięki swoim wyostrzonym zmysłom są doskonałymi łowcami. Nietrudno jest te niezwykłe cechy zauważyć, jeśli tylko poświęci się kotu chociaż odrobinę uwagi i przyjrzy jego aktywnościom poza spaniem. Czasem wystarczy nawet zwykła zabawa, aby kot zadziwił nas swoimi zaskakującymi umiejętnościami. W zaciszu domu może się wydawać, że te małe pupile to tylko małe futrzaki do głaskania, a tak naprawdę trzeba dać im pole do popisu, aby przekonać się o ich sprycie. Era internetu sprawiła, że w obecnych czasach nie musimy nawet mieć własnego kota, aby przekonać się, jak ciekawymi zwierzętami potrafią być te małe sierściuchy.

   1. Koty są bystre i zwracają uwagę na każdy szczegół, w końcu z łatwością przychodzi im polowanie na małe gryzonie, które są zwinne. Poniższy sztuczka z kubkami udowadnia, że kot jest bardzo spostrzegawczy.
   2. Didga to niezwykły kot, bowiem jak powiedział jego właściciel, po zobaczeniu deskorolki kot bez zastanowienia wskoczył na nią i zaczął jechać. Tak zaczęła się historia kota uprawiającego skateboarding.Jej towarzysz – Boomer – także lubi uprawiać sport, ale tym razem skimboarding.
   3. Powszechne jest przysłowie, że kot zawsze spada na cztery łapy, ale czy to prawda? Okazuje się, że tak. Naukowcy potwierdzili, że koty potrafią przeżyć upadek z bardzo wysokiego punktu bez żadnego urazu, a wszystko to dzięki temu, że potrafią oszacować jak długo będą spadać w dół, aby w tym czasie odpowiednio ustawić się do lądowania. Jest to o tyle dziwne, że im większa odległość od podłoża, tym spada ryzyko śmierci bądź urazu ciała kota.
   4. Zapomniałeś napoić swojego kota? Nic nie szkodzi, sam sobie poradzi.
   5. Tak z innej beczki. Kto powiedział, że koty nie są także doskonałymi złodziejami?
   6. Chcesz zamknąć kota bo za dużo narozrabiał? Nie wiem czy Ci się to uda.
   7. Oprócz bycia uroczym i kochanym, koty potrafią być szczególnie natrętne, jeśli chodzi o zwracanie na siebie uwagi. Nie lubią zostawać same i za wszelką cenę chcą przeszkodzić swoim właścicielom w odpoczynku, szczególnie temu w nocy. A jako, że to zwierzęta bardzo uparte, nie poddadzą się, dopóki nie osiągną swojego celu. Potrafią nauczyć się pukać do drzwi, a w wyższych lotach nawet klamka nie jest już dla nich przeszkodą. Trzeba przyznać, że przed sprytnym kotem nie ma ucieczki.
   8. Zapewne znane jest Ci powiedzenie “żyć jak pies z kotem”? Nie powstało ono bez powodu, gdyż to zwierzęta o odmiennych charakterach, którym trudno jest się ze sobą dogadać. Jednak zaskakującym dla nas może być to, jak kot potrafi dominować nad psem i dyktować mu własne warunki, którym pies nie jest w stanie się przeciwstawić.
   9. Myślałeś, że kot lubi siedzieć tylko w domu? A skądże. Niektóre koty są wytrwałymi towarzyszami podróży.

Szukasz wymówki na każde swoje lenistwo i łatwo się poddajesz? Niech te koty zmotywują Cię do działania i pokażą, że trzeba być wytrwałym, aby pokonać każde przeciwności.

BONUS:

Myślisz, że pies jest lepszy od kota, bo umie kilka sztuczek? Nic bardziej mylnego, bo kot jest tak samo podatny na tresurę. A czy ty potrafiłbyś wytresować własnego kota?


Artykuł powstał we współpracy z producentem karmy Purina Felix, dbającej o prawidłowy rozwój sprytnych kotów.

https://www.purina.pl/koty/felix.

 

Artykuł sponsorowany