Trening dla początkujących – od czegoś trzeba zacząć!

Aktywność fizyczna ma ogromny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Poprawia wydolność, pomaga utrzymać atrakcyjną i szczupłą sylwetkę, zapewniając jednocześnie jędrne ciało.

Trening dla początkujących – od czegoś trzeba zacząć!

Zdarza się jednak tak, że mamy problem z regularną aktywnością i po czasie chcemy do niej wrócić. Wówczas musimy od czegoś zacząć – dobrym początkiem będą ćwiczenia Skalpel Ewy Chodakowskiej. Pozwolą nam na powolne wdrożenie aktywności fizycznej do naszej codzienności.

Jakie ćwiczenia znajdziemy w tym treningu?

Przede wszystkim  ćwiczenia Skalpel  nie skupiają się na dynamicznym i intensywnym cardio, które wymaga wypracowania odpowiedniej kondycji. Są to głównie ćwiczenia statyczne, skupiające się na pracy z ciężarem własnego ciała. Dzięki temu jest to także trening dla tych, którzy borykają się z nadprogramowymi kilogramami. Ćwiczenia siłowe o niewielkim natężeniu pomogą pozbyć się zbędnych kilogramów oraz wysmuklić naszą sylwetką bez konieczności narażania się na kontuzje i uszkodzenia ciała. Ćwiczenia oparte są w dużej mierze na Pilatesie, czyli na treningu mięśni głębokich. Z tym treningiem wyćwiczymy mięśnie brzucha oraz nóg bez konieczności inwestowania w jakikolwiek sprzęt. Przyda się mata, ale z łatwością możemy ją zastąpić ręcznikiem.

Jakich efektów możemy się spodziewać, trenując w domu Skalpel?

Treningi z Ewą Chodakowską są efektywne oraz efektowne, jeśli odpowiednio się w nie zaangażujemy. Dyscyplina względem siebie, odpowiednia dieta oraz regularność sprawią, że już po miesiącu zauważymy pierwsze efekty – znacznie luźniejsze ubrania, smuklejsze łydka i lekkość w poruszaniu się. Dzięki wypracowaniu mięśni brzucha, nasza sylwetka nabierze także gracji i będzie się elegancko prezentowała, ponieważ naturalnie będziemy przybierali neutralną i bezpieczną postać dla kręgosłupa. Zbliżające się lato skłania nas wszystkich do tego, aby postarać się lepiej zadbać o swoje ciało. Warto w tym celu zrezygnować ze słodkich napojów na rzecz wody a niezdrowe
przekąski zastąpić warzywami i owocami. Włączenie do tych nawyków ćwiczeń Skalpel sprawi, że latem zaprezentujemy się w wymarzonym stroju kąpielowym i z pewnością siebie.

Jak ćwiczyć bezpiecznie z Ewą Chodakowską?

Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo podczas treningu jest w naszych rękach. To my decydujemy, jak ćwiczymy Skalpel ćwiczenia. Jeśli zastosujemy się do poleceń trenera, będziemy utrzymywać spięcia danych mięśni ciała oraz będziemy kontrolować swój oddech – nie musimy się niczego obawiać. Ważne jest także zachowanie odpowiedniego schematu treningu, który powinien wyglądać następująco:

1. Rozgrzewka (może być w niej zawarte również rozciąganie dynamiczne).
2. Trening właściwy.
3. Rozciąganie (statyczne) oraz wyciszenie.

Ćwiczenia na jakie partie znajdziemy w Skalpelu?

Skalpel, to kompleksowy trening, którego założenie opiera się na tym, że ma pobudzić do pracy wszystkie mięśnie ciała. Skupia się przede wszystkim na tym, jak ćwiczyć brzuch. Jest on szczególnie ważny, ponieważ stanowi nasz core. Podporę dla funkcjonowania całego układu ruchu – jeśli nasz brzuch wypracuje odpowiednie wzorce, to cała nasza sylwetka będzie je powielała tym samym zapewniając nam bezpieczeństwo i komfort podczas poruszania się. Skalpel modeluje także uda oraz pośladki, o które tak wielu z nas walczy przed rozpoczynającym się latem. Smukłe nogi bez cellulitu są marzeniem wielu osób, dzięki ćwiczeniom, to marzenie znajduje się w zasięgu ręki. Aby móc po
nie sięgnąć wystarczy odrobina samozaparcie, dużo ciężkiej pracy i codzienna dawka motywacji.

Wpis znaleziono dzięki:

- Ćwiczenia modelujące

- Skalpel Chodakowskiej

- Chodakowska