Upór i przekora. 52 kobiety, które odmieniły naukę i świat. Rachel Swaby

„Upór i przekora” to dowód w sprawie. Sprawie 52 największych naukowczyń o prawo do kształcenia, pracy i równego traktowania.

model_upor_przekoraNie tylko Maria Curie-Skłodowska! Dokonałaś przełomowego odkrycia, ale to twój rywal (i dziwnym trafem mężczyzna) dostał dzięki niemu Nobla? Twojego męża zatrudnili na uniwersytecie w roli wykładowcy, ale tobie zaproponowali tylko bezpłatną posadę sekretarki? Opatentowałaś urządzenie, które posłuży do stworzenia wi-fi, ale pamiętają cię głównie za jedną z pierwszych rozbieranych ról filmowych? No cóż, WITAMY W ŚWIECIE NAUKI!

„Upór i przekora” to dowód w sprawie. Sprawie 52 największych naukowczyń o prawo do kształcenia, pracy i równego traktowania. Wystarczy czytać jeden krótki rozdział tygodniowo, by po roku mieć pojęcie o tym, kto wynalazł niemnącą się bawełnę, czyje genialne testy ocaliły życie wielu kolejnych pokoleń noworodków, kto zainicjował powstanie Agencji Ochrony Środowiska. W zdominowanym przez mężczyzn środowisku kobiety od wieków dokonywały przełomowych odkryć i torowały drogę do kolejnych, ale do niedawna nikt nie opowiedział ich historii i nie oddał im sprawiedliwości. Książka Rachel Swaby to zmienia. Książka pojawi się w księgarniach przed premierą filmowej biografii Marii Skłodowskiej-Curie.

O książce:

Tytuł: Upór i przekora. 52 kobiety, które odmieniły naukę i świat.

Autor: Rachel Swaby

Wydawnictwo: Agora SA.

Premiera: 25 stycznia

Liczba stron: 312

Miejsce i rok wydania: Warszawa, styczeń 2017