VAN GOGH ALIVE – The Experience. Multimedialna wystawa dzieł mistrza

Po Berlinie, Szanghaju, Petersburgu, Florencji i Singapurze przyszedł czas na Warszawę. Van Gogh Alive – multimedialna wystawa dzieł mistrza tylko przez 3 miesiące – od 14 listopada 2015 r. do 14 lutego 2016 r.

VAN GOGH ALIVE – The Experience. Multimedialna wystawa dzieł mistrza

Już od 14 listopada zagości w specjalnie do tego stworzonej przestrzeni wystawienniczej przy PGE Narodowym zwanej Centrum Wystawowym przy PGE Narodowym w Warszawie, po raz pierwszy w Polsce,
długo wyczekiwana, światowej sławy wystawa twórczości najsłynniejszego malarza świata.

Ponad 3 tysiące dzieł mistrza wyświetlanych w formie wielkoformatowych, tętniących kolorami obrazów dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii SENSORY4™ przemienią każdą powierzchnię galerii – ściany, kolumny, sufit a nawet podłogę w pasjonującą opowieść o życiu i twórczości mistrza.

Multimedialna wystawa Van Gogh Alive jest jedyną i niepowtarzalną okazją do odkrywania twórczości malarza z nieznanej dotąd perspektywy.
Innowacyjna forma wystawy poszerza dotychczasową definicję słowa „wystawa”, w niczym nie przypominając tradycyjnych muzealnych instalacji.
Poruszająca gra świateł, intensywna paleta barw, nietypowe pociągnięcia pędzla czy charakterystyczna faktura obrazów, oglądane z bliska oraz towarzysząca im poruszająca muzyka klasyczna pozwolą w pełni docenić i zrozumieć kunsztowny styl malarski Van Gogha.

Van Gogh Alive to ekscytująca podróż u boku mistrza po najważniejszych zakątkach, gdzie powstały jego największe arcydzieła.
Wędrówkę rozpoczynamy od rodzinnego kraju Vincenta – Holandii, potem przenosimy się kolejno do Paryża, Arles, Saint-Rémy i Auvers-sur-Oise.

Data:                     Otwarcie wystawy : 14 listopada 2015r., godz. 11:00