Widoczna poprawa jędrności skóry bez liftingu

Współczesna medycyna estetyczna dostarcza mnóstwa skutecznych sposobów na walkę z upływem czasu. Jednakże nie jest to jedyny sposób na pozbycie się istniejących zmarszczek czy opóźnienie ich powstawania.

Widoczna poprawa jędrności skóry bez liftingu

Nowoczesne dermokosmetyki są w stanie zapewnić naprawdę zaskakujące i satysfakcjonujące efekty. Wiele z nich pomaga poprawić jędrność skóry, przywracając twarzy jej owal. Jak wybierać odpowiednie kremy ujędrniające do twarzy? I jak zadbać o skórę, by opóźnić moment pojawiania się oznak starzenia?


Jak wygląda proces starzenia się skóry?

Choć nie zawsze jest to widoczne gołym okiem, proces starzenia się skóry rozpoczyna się dość wcześnie. Trzeba liczyć się z tym, że u niektórych osób już w okolicach 25 roku życia zaczną występować pierwsze zmarszczki. Obok nich do oznak starzenia się skóry można zaliczyć między innymi opuchliznę czy przebarwienia. Te zwykle pojawiają się w okolicach oczu, gdzie skóra jest cieńsza i bardziej podatna na różne czynniki. I często są efektem nieprzespanej nocy lub tygodnia wypełnionego stresem i ponadprzeciętnym wysiłkiem. Przebarwienia mogą być też skutkiem działania promieni słonecznych. Warto raczej chronić się przed nimi lub korzystać z kąpieli słonecznych z umiarem. Często też zapominamy o odpowiednim odżywianiu. Ma ono wpływ nie tylko na ogólne samopoczucie i zdrowie, ale też na stan skóry. Warto także pamiętać o piciu dużej ilości wody. Dla skóry oznacza ona utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia, a przez to także zachowanie jej funkcji oraz skuteczną ochronę dzięki warstwie hydrolipidowej. Dobre kremy ujędrniające do twarzy muszą zatem rozwiązywać wszystkie takie problemy, z którymi trudno poradzić sobie wprowadzając zmiany w codziennych nawykach.

Co pomoże na zmarszczki?

Przede wszystkim nawilżanie. Skóra przesuszona od razu wygląda starzej. Jest też bardziej narażona na powstawanie rozmaitych niedoskonałości. Brak właściwego poziomu nawilżenia powoduje, że zostaje naruszona warstwa hydrolipidowa skóry. Jej zadaniem jest między innymi ochrona przed atakami wolnych rodników. Kiedy warstwa ta nie działa należycie, wolne rodniki mają okazję do niszczenia zdrowych komórek skóry. Nietrudno przewidzieć, jakie skutki może mieć długotrwały brak nawilżenia cery. Przydatnym składnikiem jest kwas hialuronowy, który nie tylko odpowiada za nawodnienie, ale też bierze udział w procesach gwarantujących młody wygląd skóry. Codzienna pielęgnacja jest w tym przypadku nie do przecenienia. Stosowanie odpowiednich kosmetyków pozwala każdego dnia dostarczyć porcję niezbędnych substancji aktywnych. Co jakiś czas warto skórę wesprzeć dodatkowo serum i maseczką. Nie zaszkodzi także rozważyć zastosowania niektórych zabiegów estetycznych. Wiele z nich nie jest inwazyjnych, a stymuluje skórę, znacznie ją ujędrniając.

Jakie kremy ujędrniające wybierać?

Jak wobec tego wybierać odpowiednie kosmetyki tego typu? Oczywiście największe znaczenie będzie miał skład. Niektóre kremy ujędrniające, takie jak Liftactiv Supreme od Vichy na noc, zawierają ramnozę. Jest to składnik pochodzenia roślinnego, który stymuluje do działania skórę właściwą. Wspiera produkcję fibroblastów odpowiadających za jędrność cery. Ten składnik, w połączeniu z innymi substancjami aktywnymi, pomaga zapewnić twarzy młody wygląd. Wpływa na jej wygładzenie, sprawia, że jest bardziej promienna, ale też elastyczna i miękka w dotyku. Dla skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień ważne jest, żeby kosmetyk do codziennego stosowania miał też działanie kojące, wzmacniające i regenerujące. Dobrze, jeśli w składzie nie znajdują się niepotrzebne konserwanty, parabeny, perfumy i inne substancje mogące wywoływać podrażnienia. Część efektów w przypadku dobrej jakości kremów można zauważyć właściwie natychmiast. Chodzi np. o miękkość skóry. Natomiast na wyraźną poprawę owalu twarzy, spłycenie zmarszczek czy efekt delikatnego liftingu trzeba poczekać kilka tygodni. W tym czasie kluczowe jest oczywiście regularne stosowanie.

 

Artykuł partnera

Wpis znaleziono dzięki:

- Piękna skóra

- Kremy ujędrniające

- Liftactiv Supreme