Wielkanocne zagrożenia dla urody

Za kilka dni Wielkanoc, dlatego warto pamiętać, aby skorzystać z kilku prostych urodowych trików, które pozwolą nam wyglądać pięknie po odejściu od świątecznego stołu.

Wielkanocne pułapki urodowe
Wielkanocne pułapki urodowe

Pamiętajmy, że w tym czasie czyha na nas kilka pułapek, które zdecydowanie nie służą naszej urodzie. Koniecznie przeczytajcie, co zrobić, aby ich uniknąć i prezentować się pięknie podczas nadchodzącej wiosny!

Kaloryczne potrawy

Tradycyjne babki i mazurki poddają naszą silną wolę ciężkiej próbie w Święta. Warto oczywiście spróbować wszystkich potraw przygotowanych na tę okazję, pamiętając jednak o kilku prostych zasadach, które pomogą nam nie przybrać dodatkowych kilogramów.
Siadając do świątecznego stołu warto zastosować kilka trików, które pozwolą nam uniknąć dodatkowych centymetrów. Po pierwsze nie śpieszmy się z jedzeniem i dokładniej przeżuwajmy kolejne porcje, pozwoli to na lepsze trawienie pokarmów. Pamiętajmy również o kaloriach ukrytych w słodkich napojach, zdecydowanie lepiej jest sięgnąć po wodę niż po sok, w którym może znajdować się aż około 6 łyżeczek cukru. Dodatkowo wypijając szklankę wody 20 minut przed posiłkiem, szybciej poczujemy się syci.

Brak ruchu

Po obfitym świątecznym śniadaniu najczęściej zasiadamy na kanapie, relaksując się i ciesząc wolnymi chwilami. Warto jednak pomyśleć o dłuższym spacerze, który dotleni organizm oraz poprawi metabolizm. Przykładowo godzina marszu pozwoli nam spalić ok. 350 kcal.
Po świętach warto wspomóc swoją walkę o piękną sylwetkę dodatkowymi zabiegami, które pomogą nam pozbyć się centymetrów z problematyczny miejsc, takich jak: uda, bryczesy, pośladki czy brzuch. Najskuteczniejszym rozwiązaniem będzie połączenie mezoterapii igłowej lub kriolipolizy  z zabiegiem Endermologii. Pierwszy zabieg pozwala na aplikację aktywnych składników w głąb skóry, natomiast drugi pozwala na zamrożenie, a następnie wydalenie nadmiaru komórek tłuszczowych zlokalizowanych w newralgicznych miejscach naszego ciała. Endermologia wykorzystując masaż specjalnymi rolkami, usunie nagromadzoną pod skórą oporną tkankę tłuszczową.

Nadmiar alkoholu

Alkohol zdecydowanie nie sprzyja naszej urodzie – wzmaga apetyt, nie posiada żadnych wartości odżywczych, a jedynie puste kalorie. Dodatkowo prowadzi do odwodnienia organizmu, co może powodować podrażnienia skóry.

Po spożyciu nadmiernej ilości napojów wyskokowych skóra staję się szara i traci swój naturalny blask. Warto również pamiętać, że zbyt częste sięganie trunki może również powodować zmarszczki. Szczególną uwagę na ilość spożywanego alkoholu powinny zwrócić również osoby z cerą naczyniową, ponieważ podnosi on ciśnienie krwi i rozszerza naczynia krwionośne.

Eksperymenty kosmetyczne

Każda kobieta chce w Święta zaskoczyć najbliższych rewelacyjnym wyglądem, przez co może sięgnąć po preparaty, które mają w kilka chwil zdziałać prawdziwe cuda dla naszej urody. Nie jest to jednak dobry pomysł, ponieważ nowy kosmetyk może podrażnić wrażliwą cerę i dać odwrotny skutek do zamierzonego. W telewizji coraz częściej słyszymy o kosmetykach, które już w kilka chwil pomogą nam pozbyć się zmarszczek, czy ujędrnią naszą skórę. Niestety nie ma cudów i jeśli chcemy uzyskać realne efekty, powinniśmy zdecydować się na serię zabiegów kosmetycznych, które nam w tym pomogą.