Wprowadź wiosnę do swojego domu

Mimo, że zima opuściła nas już na dobre, pierwsze wiosenne dni wciąż potrafią zaskakiwać. Doskonałym sposobem na to, by niezależnie od panującej za oknem pogody rozkoszować się słoneczną atmosferą, są dodatki w nasyconych, wyrazistych barwach. To właśnie kolorowe niczym landrynki dekoracje wypełnią domowe wnętrza optymizmem i pozytywną energią.

Słonecznie bez względu na aurę – wiosenne barwy w domu
Słonecznie bez względu na aurę – wiosenne barwy w domu

Wiosna to idealny czas na zmiany. Nie bez powodu to właśnie u progu tej radosnej pory roku rozpoczynamy intensywne porządki, którym często towarzyszy metamorfoza wnętrz. Inspirując się wiosenną eksplozją barw warto sięgnąć po dodatki, które w mgnieniu oka nasycą dom kolorami.


Radosne odcienie wykorzystać można na kilka sposobów, wybierając mieniące się feerią kolorów motywy lub decydując się na pojedyncze, lecz bardzo wyraziste detale. Pierwszy z nich pozwoli wzbogacić wiosenną nutą stylizacje klasyczne, prowansalskie, angielskie oraz rustykalne. Z kolei drugi patent idealnie sprawdzi się we wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych oraz zaaranżowanych w monochromatycznej palecie barw.

Szczególne miejsce na liście wiosennych przemian powinny zająć aranżacje okienne. Coraz dłuższe i bardziej słoneczne dni sprawiają, że to właśnie ku roztaczającym się za oknem widokom najczęściej kierujemy wzrok. Barwne i wyraziste zasłony nie tylko pięknie prezentować się będą w promieniach słońca, ale i pozwolą stworzyć przytulną atmosferę po zmroku. Doskonałą, wiosenną alternatywą dla ciężkich materiałów są delikatne i półprzepuszczalne tkaniny, które wypełnią wnętrze domu tak światłem, jak i kolorami.
Intensywne barwy potrafią wprowadzić zmiany nie tylko w samej aranżacji. Przebywając we wnętrzach wypełnionych pozytywnymi odcieniami nawet najbardziej pochmurny dzień przywitamy w doskonałym nastroju.