Zabiegi laserowe skuteczną metodą na piękną skórę

Laseroterapia, wciąż króluje w klinikach kosmetologicznych i medycyny estetycznej. Okres jesienno-zimowy to najlepszy czas, aby rozpocząć wszelkie kuracje laserowe.

Zabiegi laserowe skuteczną metodą na piękną skórę

Zważając na fakt, że zabiegi laserowe najczęściej wykonywane są w seriach, w odstępach kilkutygodniowych, warto taką terapię zaplanować z wyprzedzeniem, aby osiągnąć najlepsze efekty przed pojawieniem się dużego nasłonecznienia.

Obecnie przy pomocy laseroterapii możemy pozbyć się wielu defektów skórnych oraz wyraźnie poprawić stan naszej skóry, a także ułatwić sobie życie pozbywając się niechcianego owłosienia. Doskonałe efekty przynoszą terapie redukcji rumienia, rozszerzonych naczyń, przebarwień różnego pochodzenia, a także trądziku i blizn. Jednak jednym z najbardziej uniwersalnych zastosowań, gdzie wykorzystujemy zabiegi laserowe jest odmładzanie skóry – prędzej czy później przyda się każdemu.

Poza tym kto nie marzy o efekcie „baby face”?

Coraz większą popularność ze względu na swoją skuteczność i minimalną inwazyjność zyskuje technologia lasera frakcyjnego nieablacyjnego. Co to w praktyce oznacza? Skóra zostaje w kontrolowany sposób uszkodzona w jej głębszych warstwach, ale bez naruszania jej powierzchni. Laser frakcyjny tworzy w tkance mikrouszkodzenia, czyli pomiędzy kolumnami, na które działa wiązka laserowa znajdują się fragmenty skóry nienaruszonej. To właśnie ten mechanizm zapewnia szybki proces gojenia.
Wraz z upływem czasu procesy tworzenia nowych włókien kolagenowych spowalniają, dlatego chcąc utrzymać młody wygląd skóry niezbędne jest regularne wykonywanie zabiegów stymulujących. Laser frakcyjny uszkadzając skórę zmuszą ją do regeneracji, a procesy gojenia wyzwalają szereg reakcji, które mają potem odzwierciedlenie w kondycji skóry. Są to naturalnego odpowiedzi organizmu, dlatego ten zabieg wykonany w prawidłowy sposób po prostu nie może nie przynieść efektu.
Pierwsze efekty widoczne są już po kilku dniach – skóra staje się rozświetlona, wygląda na zdrową i wypoczętą. Kolejne efekty przychodzą z czasem – produkcja kolagenu zajmuje kilka tygodni, dlatego należy uzbroić się w cierpliwość. Po tym czasie zmarszczki ulegają wygładzeniu, a skóra staje się bardziej jędrna. Widoczne zmiany zachodzą także w samej fakturze skóry – pory ulegają zmniejszeniu, skóra jest gładka, a jej koloryt wyrównany. Bardzo dobre efekty można uzyskać w przypadku delikatnych okolic oczu i szyi, które starzeją się szybciej i często to właśnie one zdradzają wiek – wykonując zabieg w sposób dopasowany do tych wymagających stref efekt odmłodzenia jest spektakularny. – komentuje ekspertka, kosm. Karolina Powalska z kliniki Dr Beata Dethloff.
Technologia lasera frakcyjnego nieablacyjnego daje także wiele możliwości tworzenia terapii łączonych, które działając w sposób synergiczny dają jeszcze lepsze efekty, a terapie zostają uszyte na miarę potrzeb pacjenta. Z powodzeniem można łączyć laser z mezoterapią igłową czy peelingami medycznymi. Niezwykle istotna jest także pielęgnacja pozabiegowa, którą wykonujemy w domu. Warto wdrożyć porady kosmetologa i stosować odpowiednie preparaty, które podbiją efekty zabiegowe i zapewnią prawidłową regenerację skóry, aby laseroterapia dała możliwie jak najlepsze rezultaty.