Zakazany owoc kusi najbardziej, czyli randka z byłym przyjaciółki

Na pewno słyszałaś kiedyś o niepisanym kodeksie przyjaźni, według którego umawianie się z eks przyjaciółki jest zakazane. Ale czy zawsze?

Randka z byłym przyjaciółki
Zakazany owoc kusi najbardziej, czyli randka z byłym przyjaciółki

Randka z byłym przyjaciółki to temat, który zawsze budzi wiele kontrowersji. Istnieją bowiem dwa „obozy”: tych, którzy takie zachowanie kategorycznie potępiają oraz innych, którzy nie widzą w nim niczego zdrożnego. Niemniej to, czy umawianie się z eks kumpeli jest właściwe, bardzo zależy od sytuacji. Podpowiadamy więc, kiedy warto zainwestować w relację z byłym partnerem przyjaciółki, a w jakich przypadkach lepiej tego nie robić.

Zanim umówisz się z eks kumpeli…

…odpowiedz sobie na kilka podstawowych pytań. Przede wszystkim pomyśl, jaki obecnie stosunek ma Twoja przyjaciółka do swojego byłego. Czy czasem o nim wspomina? Czy widać, że za nim tęskni? A może wręcz przeciwnie – znalazła sobie kogoś nowego, z kim czuje się szczęśliwa?
Jeśli przeczuwasz, że kumpela nadal nie zapomniała o swoim eks i wciąż darzy go uczuciem, nie powinnaś decydować się na randkę z nim. Dzieje się tak najczęściej, gdy rozstanie wydarzyło się niedawno i rany są jeszcze świeże. Przypomnij sobie także, kto zerwał. Jeśli zrobił to partner przyjaciółki, tym bardziej uważaj. Może to oznaczać, że jest serce wciąż jest złamane. Nie chcesz chyba połamać go jeszcze bardziej. Chyba że…

W jakiej sytuacji możesz umówić się z eks kumpeli?

W przyjaźni często miewamy tendencję do przedkładania komfortu psychicznego drugiej osoby nad własne szczęście. Dobrze jest się jednak zastanowić, czy zawsze warto to robić. Czy przyjaciółka, dla której rezygnujesz z nowej relacji, rzeczywiście na to zasługuje? Może czujesz, że w tej przyjaźni tylko Ty się starasz, tymczasem właśnie umyka Ci szansa na udany związek. Czasem dobrze postawić na siebie. 
Jeśli jednak zależy Ci na przyjaciółce, warto z nią porozmawiać. Zapytaj, czy miałaby coś przeciwko, gdybyś umówiła się na randkę z jej eks. Nie oczekuj jednak, że kumpela będzie zachwycona tym pomysłem. Nawet jeżeli nic już nie czuje do byłego partnera, w takiej sytuacji niełatwo się odnaleźć. Z pewnością możesz liczyć na przychylniejsze spojrzenie w przypadku, gdy rozstanie Twojej przyjaciółki i jej eks przebiegło pokojowo albo gdy wciąż się kumplują.

Randka z byłym przyjaciółki – kiedy tego nie robić?

Choć zakazany owoc kusi jak żaden inny, czasem warto mu odmówić. I nie chodzi tylko o uczucia kumpeli, ale i o własne dobro. W końcu związek przyjaciółki może posłużyć Ci jako przestroga. Zastanów się, dlaczego jej relacja się rozpadła. Jeśli winę za to ponosił partner, pomyśl, czy faktycznie chciałabyś się z nim wiązać. Przypomnij sobie, na co narzekała Twoja kumpela podczas związku. Ucz się na jej błędach i nie popełniaj własnych.
Randka z byłym przyjaciółki nie zawsze kończy się miłością na całe życie, natomiast może zrujnować Twoją przyjaźń. Właśnie dlatego zanim podejmiesz decyzję o takim spotkaniu, zawsze porządnie przeanalizuj sytuację i miej świadomość ryzyka, jakie podejmujesz.

 

EP