Zaręczyłaś się? Czas na organizację wesela!

Organizacja wesela to wymagające przedsięwzięcie. Jeśli jednak dobrze się zorganizujemy, wszystko zakończy się sukcesem.

Foto: Unsplash.com

Znajdź lokalizację

Pierwszym etapem przygotowań do wesela jest wybór odpowiedniej lokalizacji i powiązany z nią transport gości z miejsca gdzie odbędzie się ślub, na miejsce przyjęcia weselnego. Warto się zastanowić nad charakterem imprezy. W zależności od jego stylu, możemy wybrać na przykład elegancką restaurację, dworek albo nawet pałacyk lub też zorganizować przyjęcie weselne „pod chmurką”. Istotne jest odpowiednio wczesne dokonanie rezerwacji – kalendarze miejsc, w których odbywają się wesela najczęściej są bardzo zapełnione.

Wybierz muzykę

Drugim, istotnym etapem jest rezerwacja terminu z zespołem lub DJ-em. To muzyka w dużym stopniu zadecyduje o tym, czy goście będą dobrze się bawić. Szukając zespołów, warto wybrać się na Targi Ślubne, tam bowiem prezentuje się wielu artystów. Można ich posłuchać i zapytać o szczegóły oferty. Podpisując umowę od razu należy ustalić jakim sprzętem dysponuje zespół – powinien posiadać własne głośniki, dobrze jeśli to właśnie muzycy zadbają też o oświetlenie parkietu.

Czas na uszycie sukni

Wbrew pozorom, kupienie sukni ślubnej nie jest łatwe i nie sprowadza się na wejściu do salonu i wybraniu odpowiedniego modelu i rozmiaru. Często okazuje się, że gdy już znajdziemy idealną kreację, musimy liczyć się z prawie półrocznym terminem uszycia jej pod nasze wymiary. Dlatego też, poszukiwania sukni należy zacząć stosunkowo wcześnie, tym bardziej, że dopiero później dobiera się do niej resztę dodatków.

Przystępując do organizacji wesela, warto zajrzeć na portal ślubny Wedding.pl. Jest on prawdziwą kopalnią pomysłów i inspiracji. Pomaga Parze Młodej przejść przez każdy etap organizacji. Dzięki portalowi łatwiej jest wybrać motyw przewodni, znaleźć odpowiednią lokalizację, zespół muzyczny czy cukiernię, która wykona tort. Portal bowiem stanowi także bazę usługodawców, którzy za jego pośrednictwem prezentują swoje oferty. Wyszukiwanie na stronie jest intuicyjne, odpowiednią osobę znaleźć można po lokalizacji. Młodej Parze przydać może się także Organizer Ślubny, będący bezpłatną aplikacją, umożliwiającą zaplanowanie każdego etapu uroczystości.

Artykuł sponsorowany