Zespół Pustki zagra w koncercie „Gwiazda za abonament”

zespol pustki13 lutego odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Gwiazda za abonament”. Tym razem wystąpi grupa Pustki. Koncert odbędzie się w sobotę, 13 lutego o godz. 20.00, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego przy ul. Modzelewskiego 59. Transmisję przeprowadzi na swej antenie Polskie Radio Euro. Streaming koncertu będzie można zobaczyć na stronie internetowej www.polskieradioeuro.pl/

W koncertach będą mogli wziąć udział słuchacze posiadający dowód wpłaty abonamentowej, po wcześniejszej, telefonicznej rezerwacji miejsc. Codziennie, do 12 lutego włącznie, na antenie Polskiego Radia Euro rozdawane są zaproszenia na koncert. Słuchacze, którzy je otrzymają, powinni zgłosić się po ich odbiór na portiernię Polskiego Radia przy al. Niepodległości 77/85 w Warszawie.

Już 8 lutego Polskie Radio Euro zaprasza wszystkich fanów grupy na „Dzień z Pustkami”. Justyna Dżbik co godzinę, od 8.00 do 17.00, przedstawi szczegóły z życia zespołu, m.in. jakiej muzyki słuchają prywatnie, kto gotuje podczas trasy koncertowej albo jak radzą sobie z konfliktami wewnątrz grupy? Na stronie www.polskieradioeuro.pl/pustki dostępne będą też unikalne filmy z próby zespołu Pustki.

Pustki to alternatywny zespół rockowy, który powstał w 1999 roku. Jego założycielami są Radek Łukaszewicz (gitara) i Janek Piętka (bas). Grupa obecnie gra w składzie: Radek Łukasiewicz (gitara, śpiew), Grzegorz Śluz (perkusja), Barbara Wrońska (śpiew, klawisze) oraz Szymon Tarkowski (bas).

Na swoim koncie mają 5 albumów: „Studio Pustki”, „8 Ohm”, „Do mi no” (który przyniósł takie przeboje jak „Tchu mi Brak”, „Telefon do Przyjaciela” oraz „Słabość Chwilowa”) „Koniec kryzysu” oraz „Kalambury”.

Oprócz nagrywania regularnych albumów zespół stworzył też muzykę do filmów „Doskonałe popołudnie” „Złodzieje rowerów” oraz do radzieckiego, niemego, przedwojennego filmu „Aelita”. Pustki napisały też muzykę do spektakli „Cokolwiek się zdarzy”, „Kocham cię”, „Osobisty Jezus” i „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku”. W lipcu 2008 roku ukazał się album z muzyką Pustek do przedstawień i filmów Wojcieszka: „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku”, „Doskonałe popołudnie”, „Cokolwiek się zdarzy”, „Kocham cię” i „Osobisty Jezus”.

„Gwiazda za abonament” to cykl koncertów Polskiego Radia promujących abonament radiowo-telewizyjny jako wkład w rozwój kultury. Programy 1, 2, 3 oraz Polskie Radio Euro będą organizowały je w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego oraz Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, a także transmitowały na swoich antenach.

Specjalnie dla Słuchaczy, którzy regularnie płacą abonament radiowo-telewizyjny, wystąpią znakomici artyści ściśle związani z Polskim Radiem, często obecni na jego antenach, zwycięzcy prestiżowych radiowych konkursów. Za udział w koncercie, jak również za nagranie spotów promocyjnych, artyści nie będą pobierać honorariów. Koncerty będą organizowane 1 lub 2 razy w miesiącu, a biletem wstępu będzie dowód wpłaty abonamentowej.

Jak mówi Jarosław Hasiński, Prezes Zarządu Polskiego Radia – S.A.: – Cyklem „Gwiazda za abonament” pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim słuchaczom, którzy solidaryzują się z nami w walce o byt mediów publicznych oraz regularnie płacą abonament radiowo-telewizyjny, widząc w nim nie tylko wynikający z prawa obowiązek, ale również swój wkład w rozwój polskiej kultury. Te wyjątkowe koncerty nie odbędą się de facto za darmo – Słuchacze już za nie zapłacili, wnosząc regularne opłaty abonamentowe.
Wednesday, 3 February 2010