Światowej sławy projektant Kenzo Takada stworzył linię perfum dla marki AVON!

Kenzo Takada założył swój luksusowy dom mody w Paryżu w 1970 r. Jego marka był pierwszą, luksusową marką modową z siedzibą w stolicy Francji, stworzoną przez Japończyka. Projektant jest znany z innowacyjnych pomysłów i świetnie sprzedających się perfum, które łączą elementy Wschodu i Zachodu. Awangardowe stylizacje Kenzo Takady uwielbiają gwiazdy na całym świecie.W pierwszej fazie współpracy Kenzo Takada zainspirował i stworzył oszałamiającą linię perfum, zaprojektowaną wyłącznie dla Avon. Avon LIFE by Kenzo Takada to linia zapachów stworzona zgodnie z obietnicą „Live Life Beautifully”, emanująca pozytywną energią i osobowością Kenzo Takady. Kolekcja obejmuje zapachy dla mężczyzn i kobiet. Będzie ona dostępna w sprzedaży od 29 września 2016 roku.

„Od dawna chciałem nawiązać współpracę z Avon, aby stworzyć zapach, który będzie dostępny dla kobiet na całym świecie’’ – mówi Kenzo Takada. „Moje doświadczenia podczas współpracy z marką Avon były niesamowite. Dzięki ich pasji i pozytywnej energii stworzyliśmy ponadczasową i wyróżniającą się linię zapachów, które przekazują piękno naturalnego świata i pozytywną energię. Jestem zachwycony efektem końcowym.’’

„Kenzo Takada jest wizjonerem i profesjonalistą’’ mówi Fernando Acosta, Global Director z Avon. „Kenzo osobiście pracował wraz z naszymi pracownikami przy rozwoju każdego detalu tej linii zapachów, od nut zapachowych do projektowania butelek. Jego wizja jest niespotykana, a optymizm i wyczucie piękna projektanta idą w parze z przekonaniami Avon. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się nawiązać tę współpracę i z niecierpliwością czekamy na jej ciąg dalszy.”

O Kenzo Takadzie

Kenzo Takada jest pierwszym japońskim projektantem mody z Paryża. Założył swoją markę Kenzo w 1970 roku. Obejmowała ona zapachy, pielęgnację ciała oraz odzież. Po zakupie marki przez koncern Louis Vuitton Moët Hennessy w 1993 roku, Kenzo Takada odszedł w roku 1999, aby ponownie pojawić się w świecie mody pod własnym nazwiskiem. Jest on także honorowym prezesem Azjatyckiej Federacji Projektantów Couture.