„Żona czy mąż?” reż. Simone Godano

Kino Świat i Spectator prezentują włoski film z Kasią Smutniak - „Żona czy mąż?”. To nietypowa komedia romantyczna, która oprócz dobrego humoru i znakomitego aktorstwa, zapewnia widzowi wyjątkową możliwość spojrzenia na drugą płeć z innej perspektywy.

„Żona czy mąż?” reż. Simone Godano

Debiut reżyserski Simone Godano, opowiada o miłości jako wspólnej walce, w której ważna jest akceptacja niedoskonałości swojego partnera. Film wejdzie do kin 16 lutego.

O pracy z aktorami mówi reżyser: Dużo czasu poświęciliśmy budowaniu postaci i pracy nad ciałem. Pierfrancesco i Kasia analizowali swoich bohaterów i relacji między nimi, tak że w końcu udało im się sprawić, że film nie ogranicza się do powierzchownych gagów, ale ma duszę. Oboje doskonale przyswoili sobie mechanizmy działania psychiki zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Miałem przyjemność reżyserować dwójkę doskonałych, zaangażowanych aktorów, więc moja rola była właściwie łatwa. Kasia i Pierfrancesco to profesjonaliści, nigdy nie mieli problemu ze zrozumieniem moich uwag, a dodatkowo wiele wnosili od siebie. Praca na planie była właściwie zabawą.

Bohaterowie filmu, Andrea i Sofia, to ludzie z problemami. Zamiana ciał jeszcze pogarsza ich sytuację. Ostatecznie okazuje się jednak, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Nowa sytuacja sprawia, że mają szansę zastanowić się nad sobą i ponownie odnaleźć to, co kiedyś ich łączyło: zrozumienie i miłość. Oboje zaczynają zdawać sobie sprawę, że nie są idealni i że jeśli się kogoś kocha, to trzeba być gotowym na poświęcenie i wybaczanie. W końcu są gotowi na prawdziwe życie: niepozbawione konfliktów, pełne ryzyka, ale spełnione.

W wyniku niewiarygodnego eksperymentu Andrea (Pierfrancesco Favino), utalentowany neurochirurg, i jego żona Sofia (Kasia Smutniak), ambitna prezenterka telewizyjna, zamieniają się ciałami. Od teraz muszą prowadzić życie swojej drugiej połówki. Nowa sytuacja sprawi, że nie tylko lepiej poznają szczegóły z codziennej egzystencji małżonka, ale będą mogli również inaczej spojrzeć na swój związek. Czy niespodziewana zamiana ról uratuje ich związek? A może zakochają się na nowo?