Król internetu wraca do gry?

Na początku stycznia, ci którzy jeszcze nie wiedzieli, kim jest Logan Paul, z pewnością o nim usłyszeli. Jeden z najbardziej znanych youtuber'ów szerszej publiczności dał się poznać z tej złej strony. Za sprawą jednego filmiku, jego kariera zawisła na włosku.

Instagram loganpaul.Instagram

Kim właściwie jest Logan Paul?

22-letni vloger z Ohio zasłynął dzięki filmikom wrzucanym początkowo na serwis Vine. Razem ze swoim młodszym bratem robił szalone rzeczy, za które internet ich pokochał, dzięki czemu ich popularność rosła w naprawdę szybkim tempie. Obecnie ma ponad szesnaście milionów obserwatorów, własną markę odzieżową i dom za 6, 5 mln dolarów.

Skandal w lesie samobójców

Logan Paul pod koniec zeszłego roku wraz z grupą swoich znajomych wybrał się do Japonii, a jednym z punktów tej wycieczki miał być obóz w Lesie Samobójców. Ku zaskoczeniu youtubera i jego grupy znaleźli oni ciało samobójcy, który prawdopodonie powiesił się tego samego dnia. Tak też był zatytuowany filmik „We found a dead body in the Japanese Suicide Forest”.

Vlog rozprzestrzenił się w zastraszającym tępie, a ci którzy go widzieli, byli w szoku, że można się posunąć do czegoś takiego, zeby nabić sobie wyswietleń. Logan tym razem przecholował i spotkała go za to kara. Fala hejtu, która się na niego wylała, była wielkości tsunami. Jego działania skrtykowała również platforma You Tube oraz wiele znanych osób m.in. Lucy Hale.

Chłopak zamieścił oficjalne przeprosiny, ale nie wiele mu to dało. Zawiesił swój kanał na YouTube’ie, a ilość krytykujących go osób wciąż rosła. Niektórzy posunęli się nawet do tego, aby życzyć mu śmierci.

Odmieniony Logan Paul wraca do świata mediów

Po 3-tygodniowej nieobeności w mediach, vloger zamieścił filmik, w którym mówi, że wie, że popełnił błąd; zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo to było złe, ale jest młody i popełnia blędy. Logan spotkał się z kilkoma osobami, które uświadomiły mu, jak bardzo problem samobójstw jest poważny.

Paul wystąpił we wczorajszym wydaniu programu Good Morning America, gdzie w rozmowie z dziennikarzem mówi, że teraz za każdym razem, zanim coś umieści, zastanowi się trzy razy.

Czy zasługuje na drugą szansę?