20 lat od debiutu Kasi Stankiewicz

Kasia Stankiewicz podsumowuje swój dotychczasowy dorobek muzyczny i przygotowuje jesienną trasę koncertową.

20 lat temu zadebiutowała Kasia Stankiewicz

Wokalistka chce także zorganizować specjalny event, w trakcie którego będzie można obejrzeć obrazy, zdjęcia i rzeźby artystów inspirujących się jej twórczością. Podczas wernisażu zaśpiewa utwory z albumu „Lucy And The Loop”.

Na razie Kasia Stankiewicz nie chce zdradzać szczegółów nowego projektu. Zapewnia tylko, że będzie to prawdziwa uczta dla miłośników sztuki.
Obrazy i zdjęcia już są, natomiast rzeźby są w trakcie tworzenia. Nie wiem, jak to wszystko wyjdzie, ale ta niepewności jest fajna. Przyjemnym doświadczeniem jest także to, kiedy widzę te dzieła po raz pierwszy i widzę, jak moje piosenki są interpretowane przez innych artystów. I mimo że jest to czasami zupełnie inne, to jest to nadal ekscytujące i czuję dumę, że to się dzieje i że to się w ogóle wydarzyło – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Kasia Stankiewicz.

Po ośmioletniej artystycznej nieobecności pod koniec ubiegłego roku Kasia Stankiewicz powróciła z projektem multimedialnym „Lucy And The Loop”. Do udziału w nim zaprosiła wielu innych artystów: fotografików, rzeźbiarzy, plastyków i francuskich speców od wideoklipów. Album został przyjęty z ogromnym entuzjazmem, zarówno przez krytyków muzycznych, jak i fanów wokalistki.

Rok 2015 jest takim momentem, kiedy zbieram to wszystko w całość i we wrześniu rusza trasa koncertowa, a pod koniec tego roku robię duży event, który połączy wszystkie dziedziny sztuki. Zawisną obrazy, zdjęcia i rzeźby. To będzie wystawa połączona z muzyką, koncertem „Lucy And The Loop”, który będzie przygotowany specjalnie na tę okazję – zdradza Kasia Stankiewicz.

Kasia Stankiewicz zadebiutowała w 1995 roku w programie Elżbiety Skrętkowskiej „Szansa na sukces”. Szybko została doceniona przez muzyków z grupy Varius Manx, którzy zaprosili ją do współpracy. W 2000 roku artystka rozpoczęła solową karierę.