3 rady, jak napisać podsumowanie zawodowe w CV, żeby dostać zaproszenie na rozmowę

Poszukiwanie pracy bywa zajęciem trudnym oraz zajmującym. Jednak musisz zdawać sobie sprawę z tego, że istnieją sposoby, które ułatwią Ci to zadanie. Kluczem do sukcesu jest dobrze napisane CV. Co zrobić, aby dało Ci ono przepustkę na rozmowę kwalifikacyjną?

dlaczegow arto inwestować w cv
3 rady, jak napisać podsumowanie zawodowe w CV, żeby dostać zaproszenie na rozmowę

Pomocne będzie stworzenie dobrego podsumowania zawodowego. Jak napisać podsumowanie zawodowe w CV? Poniżej znajdziesz trzy rady, które powinieneś wziąć pod uwagę.

Dlaczego warto wzorować się na najlepszych?

Podsumowanie zawodowe jest takim elementem, którego na pewno nie powinno zabraknąć w CV. Umieszczenie w dokumencie akapitu z celem zawodowym oraz krótkim przedstawieniem najważniejszych osiągnięć nie jest rzeczą zbyt popularną, a szkoda, bo ten niepozorny fragment tekstu potrafi czynić cuda. Zobacz poniżej, co wpisać w podsumowaniu zawodowym w CV, aby zwiększyć szanse na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

Chcesz zobaczyć przykłady skutecznych CV z sekcją podsumowania zawodowego? W tym artykule znajdziesz wzory CV na ponad 20 stanowisk: https://interviewme.pl/blog/wzory-cv.

1. Jak przyciągnąć uwagę osoby rekrutującej?

Najlepiej, aby podsumowanie zawodowe w CV znajdowało się w widocznym miejscu, czyli na samej górze strony. To właśnie tam skupia się największa uwaga czytającego. Osoba rekrutująca musi przejrzeć sporo dokumentów w krótkim czasie, dlatego im szybciej uda Ci się przyciągnąć jej uwagę, tym lepiej dla Ciebie. Podsumowanie zawodowe umieszczone na samej górze na pewno w tym pomoże. Jednak to nie wszystko.

2. Czy więcej znaczy lepiej?

Osoba, która zajmuje się rekrutowaniem kandydatów na konkretne stanowisko pracy, na pewno nie ma zbyt wiele czasu, aby czytać bardzo długiego tekstu, szczególnie jeśli czeka na nią spora ilość dokumentów do przejrzenia. Dlatego dłuższe podsumowanie nie będzie w tym wypadku działało na Twoją korzyść. Postaraj się więc streścić najważniejsze informacje w maksymalnie czterech linijkach tekstu, tak aby osoba czytająca tekst zainteresowała się Twoją kandydaturą.

3. Jak stworzyć wyróżniającą się aplikację?

Wiele osób nie wiedząc co wpisać we wspomnianej części dokumentu, stara się znaleźć przykładowe cele zawodowe w CV, które są często wymieniane i na nich się wzorować. To błąd, nie powinieneś tak robić, ponieważ chodzi właśnie o to, abyś się wyróżnił. Poza tym wstawienie w wyszukiwarce internetowej frazy: podsumowanie zawodowe co napisać, nie da Ci dobrej odpowiedzi na to pytanie, bez podania stanowiska pracy. To bardzo istotne, aby rekruter wiedział, że nadajesz się właśnie na to konkretne stanowisko. Dzięki temu możesz spodziewać się zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną.

Dobrze napisane CV będzie dla Ciebie przepustką do wymarzonego miejsca pracy. Poświęć trochę czasu na stworzenie odpowiedniego CV. To nie powinien być przykry i wykonywany od niechcenia obowiązek, lecz raczej konstruktywna praca, która da Ci szansę na zdobycie zatrudnienia. Im więcej wiedzy na ten temat zdobędziesz, tym lepiej. Dlatego zajrzyj na https://interviewme.pl/blog po dużą dawkę przydatnych informacji.