Migawki. Wojciech Plewiński

Historia jednego z największych polskich fotografów XX wieku, ilustrowana słynnymi zdjęciami. Barwne tło kultury polskiej pierwszych 50 lat po wojnie , czyli jak się robiło media /kulturę w czasach PRL, znane postaci, m. in.: Polański, Mrożek, Dymna, środowisko "Przekroju", gwiazdy estrady i kina.

Plewinski_Migawki

Zdjęcia, o których było głośno. Wydarzenia, które były skandalem

Roman Polański tańczący na stole. Maryla Rodowicz w kasku na tle „malowniczej” Nowej Huty. Najodważniejsza sesja Anny Dymnej w negliżu pośród polnych kwiatów. Intymny portret małżeństwa Komedów. Nadzwyczajne zdjęcia Wojciecha Plewińskiego zapisały się już w historii. Legendarne postaci uchwycone w legendarnych ujęciach.

Z jego zdjęć patrzą na nas piękne dziewczyny, niezapomniane „przekrojowe kociaki”, które przez lata zdobiły okładki najpopularniejszego PRL-owskiego tygodnika. Ich zazdrośni narzeczeni niejeden raz robili awantury w redakcji „Przekroju”, wściekli, że roznegliżowane zdjęcia ich ukochanych oglądała cała Polska.

Niezwykłe portrety, odważne akty, inspirujące kolaże i wybitne zdjęcia przyrody – fotografie Wojciecha Plewińskiego, prezentowane na wystawach na całym świecie i wielokrotnie nagradzane, stały się kroniką ważnej epoki w historii polskiej kultury. Ze wspomnień wybitnego fotografa wyłania się zatem nie tylko niepowtarzalny życiorys artysty, człowieka wielu pasji, lecz także niebanalny, pełen anegdot obraz minionego czasu.

Dodatkowe informacje o książce

Liczba stron: 352
Wydawnictwo: Znak literanova
Rok wydania: 2016
Data premiery: 18 maja