5 akcesoriów kominkowych, które ułatwią ci życie

Spełnia się właśnie twoje marzenie o kominku? Wspaniale! Kiedy już najważniejsze prace zostaną ukończone, kominek będzie podłączony do komina i gotowy do pracy, przyjdzie pora na zakup akcesoriów kominkowych.

5 akcesoriów kominkowych, które ułatwią ci życie

Kominek, to nie tylko ogień, ale też drewno, popiół i jego czyszczenie. Po chwilach ciepła przychodzi czas ciężkiej pracy. Pomogą ci w niej następujące akcesoria kominkowe:

1. Kosz na drewno

Obowiązkowy element wyposażenia, jeśli masz w domu kominek. Po pierwsze pomoże w transporcie drewna z miejsca jego przechowywania do kominka. Jeśli nie masz za dużo schodów po drodze, praktyczną opcją może być metalowy kosz z uchwytem i na kółkach. W zależności od tego jaki model wybierzesz, kosz może też być wykorzystywany jako pojemnik do przechowywania drewna, zwłaszcza jeśli obok kominka nie masz na to wydzielonego miejsca.

2. Pogrzebacz

Bez niego obsługa kominka byłaby może nie niemożliwa, ale trudna. Przesunięcie drewna, równomierne jego rozłożenie czy korekta pozycji są dużo łatwiejsze z pogrzebaczem. Warto go kupić w zestawie z szczypcami i łopatką. Przydadzą się od oczyszczania wkładu czy udrażniania rusztu. Zwykle wykonane są ze stali i służą przez wiele lat.

3. Zapalarka

Każdy, kto kiedykolwiek rozpalał ogień wie, że używanie zwykłych zapałek lub zapalniczki kończy się przypalonymi opuszkami palców. Przy rozpalaniu kominka najlepiej się sprawdzają specjalne, długie zapałki albo specjalna zapalarka. To praktyczny gadżet, który może też być piękny! W sprzedaży są modele proste, gazowe, ale są też zapalarki elektryczne, które w kominku potrafią rozpalić ogień w krótką chwilę.

4. Zmiotka

Przy kominku często się brudzi. A to kawałki kory przy uzupełnianiu drewna, a to popiół przy sprzątaniu wnętrza kominka… Kup porządną, najlepiej w zestawie z szufelką, bo zmiotka naprawdę często będzie w użyciu!

5. Pojemnik na popiół

Nawet najlepsze wkłady kominkowe, stawiające na ekonomiczne spalanie, pozostawiają resztki po spalonym drewnie. Od czasu do czasu trzeba je uprzątnąć. Popiół jest ciężki, bywa ciepły, worek do śmieci ani plastikowe wiadro do wynoszenia go się nie nadają. Pojemnik na popiół powinien być metalowy i z wygodną rączką. Przy większym budżecie można sprawdzić ofertę specjalistycznych odkurzaczy do popiołu lub separatorów, które podpina się do zwykłego odkurzacza.

Więcej akcesoriów znajdziesz w sklepie kratki.com/sklep

 

Artykuł sponsorowany

Wpis znaleziono dzięki:

- Akcesoria kominkowe

- Kosz na drewno

- Pojemnik na popiół