5 najważniejszych trendów beauty na 2020 rok

Jakie tendencje w makijażu i pielęgnacji czekają na nas w tym roku? Mamy odpowiedź! 5 najmodniejszych trendów, które będą aktualne przez cały rok. Zainspiruj się!

5 najwazniejszych trendow beauty na 2020 rok. Foto Unsplash.

1. Brokat

Lśniące drobinki w tym roku mogą występować wszędzie – na powiekach, ustach, paznokciach, a nawet na policzkach. Duże i małe brokatowe świecidełka potrafią zmienić zwykły makijaż w oryginalny i wyrazisty. Aby makijaż z brokatem nie wyglądał zbyt teatralnie, wystarczy dodać cyrkonie tylko do wewnętrznych kącików oczy.

5 najwazniejszych trendow beauty na 2020 rok. Foto Instagram @retouchingacademy

2. Aromaterapia

O wpływie zapachów na stan psychologiczny i fizjologiczny znamy od dawna. Ale w tym roku aromaterapia będzie się cieszyć większą popularnością. Aromaterapeutyczne dbanie o skórę jest jednym ze sposobów utrzymania jej w doskonałej kondycji i zalecane jest do pielęgnacji wszystkich typów skór. W dodatku olejki eteryczne potrafią poprawić nastrój i samopoczucie oraz złagodzić stres.

3. Kolorowe maskary i kreski

W tym roku modne będą tusze do rzęs i kreski we wszystkich możliwych barwach: pomarańczowe, zielone, niebieskie i różowe. Aby uzyskać stylowy wiosenny makijaż, warto tylko dodać neonowy akcent na oczy.

5 najwazniejszych trendow beauty na 2020 rok. Foto Instagram @fentybeauty

4. Eko

Ochrona przyrody i środowiska już się nie kojarzy wyłącznie z ekologicznymi aktywistami. Dzisiaj to nie tylko ważna misja, ale także trend, do którego dołącza coraz większa liczba marek. Ruch za „zrównoważone piękno” (sustainable beauty) nabiera popularności. Rok 2020 zapowiada być bardziej „świadomy”: zastosowanie opakowań biodegradowalnych, naturalne składniki oraz brak produktów pochodzenia zwierzęcego.

5. „No makeup” makeup

Naturalne piękno nigdy nie wyjdzie z mody. Korektor, balsam do ust i odrobina tuszu do rzęs – tak wygląda makijaż, który podkreśli naturalność i będzie prawie niewidoczny.

5 najwazniejszych trendow beauty na 2020 rok. Foto Instagram @dior

 

 

Wpis znaleziono dzięki:

- Trendy Beauty

- No makeup makeup

- Aromaterapia