5 ras psów odpowiednich dla alergików

Wiele osób uważa, że alergia jest przeszkodą w posiadaniu psiaka. Nie jest to jednak reguła. Istnieją rasy, które można wybrać w takiej sytuacji.

5 ras psów odpowiednich dla alergików. Foto. pixabay.com

Miłość do psa bywa większa niż nieprzyjemności związane z alergią. Osoby, które myślą, że nie mogą posiadać psa z powodu dolegliwości z tym związanych – mylą się. Częstymi reakcjami alergicznymi są katar, zatkany nos, kaszel, czasami wysypka. Są to uciążliwe problemy, których da się uniknąć wybierając odpowiednią dla nas rasę psa. Wiele pupili posiada włosy, a nie sierść, co jest bardzo istotne w tej kwestii. Oprócz tego istnieją rasy, które np. że względu na to, że nie gubią włosów nadają się dla alergika.

Shih tzu

5 ras psów odpowiednich dla alergików. Foto. pixabay.com

To piesek posiadający włosy. Mogą być one krótko obcięte, bądź pozostawione długie. W tej ostatniej wersji konieczna jest dokładna pielęgnacja i lepiej codzienne czesanie. Dla alergika taki psiak nie będzie stanowił problemów. Ma wspomniane włosy, które na dodatek rzadko wypadają. Daje nam to komfort nieznajdowania ich cały czas na kanapach, dywanach itp.

Pudel

5 ras psów odpowiednich dla alergików. Foto. pixabay.com

Pudel to bardzo inteligentna rasa psa. Jest podatny na szkolenia, łatwo się uczy i szybko przywiązuje do człowieka. Dla alergików ważną informacją jest to, że pudle nie gubią sierści. Można zatem z nimi przebywać i pielęgnować je bez problemu. Znajdują się na prawie każdej liście psów, które są zalecane alergikom.

Basenji

5 ras psów odpowiednich dla alergików. Foto. Instagram. kalipso_basenji

To mądre i energiczne psy. Co ciekawe, nie szczekają. Jeśli już chcą wydać z siebie dźwięk – są to ciche odgłosy przypominające jodłowanie. Dla alergików istotny będzie fakt, że ta rasa ma krótką sierść, której w ogóle nie gubi. W dodatku nie występuje też u nich łupież, co będzie dodatkowym atutem w tej kwestii.

Yorkshire terrier

5 ras psów odpowiednich dla alergików. Foto. pixabay.com

To pieski stworzone do towarzystwa i oddane ludziom. Są aktywne i delikatne. Jest to kolejna rasa, która nie zrzuca włosów. Nie zostawia również łupieżu, dzięki czemu alergicy mogą spać spokojnie. Wymagają regularnego szczotkowania i dbałości.

Samojed

5 ras psów odpowiednich dla alergików. Foto. pixabay.com

To rasa z gatunku dużych psów. Nie jest jednak powiedziane, że nie nadaje się dla alergików. Wręcz przeciwnie. Linieją, ale za to ilość martwego naskórka i zapach, który po sobie zostawiają jest na bardzo niskim poziomie. To energiczne psy, przyjazne zarówno właścicielom, jak i obcym psom i ludziom.