80. urodziny Elizabeth Taylor

romans stulecia

Dzisiaj Elizabeth Taylor skończyłaby 80 lat. Jest niekwestionowaną ikoną. Stała się nią dzięki dziesiątkom świetnych ról, które zagrała. Liz Taylor – kobieta o najsławniejszych fiołkowych oczach, hebanowych włosach, alabastrowej cerze i nie mniej słynnych diamentach. Wszyscy znają ją jako wielką aktorkę – divę, jedyną w swoim rodzaju.

Już jako dwudziestolatka przeistoczyła się w gwiazdę, a potem rolami w „Kotce na gorącym blaszanym dachu”, „Kto się boi Virginii Woolf”, „Poskromieniu złośnicy” udowodniła, że ma wielki talent. Do tego siedmiu mężów i osiem ślubów, kilkoro dzieci, wielokrotne powroty do miłości życia — Richarda Burtona. „Nigdy nie próbowałam udawać, że jestem zwykłą gospodynią domową” — powiedziała kiedyś, a jej burzliwe romanse zawsze splatały się z kolejnymi rolami.

romans stulecia2Niektórzy znają ją również z licznych rozwodów (rozwodziła się 8 razy, w tym 2 razy z Richardem Burtonem), problemu alkoholowego i walki z HIV oraz AIDS (w tym celu założyła fundacją ETAF).

Cóż takiego mieli w sobie Elizabeth Taylor i Richard Burton, że historia ich miłości do dziś nie znalazła sobie równych? W jaki sposób zasłużyli sobie na miano „małżeństwa stulecia”?

Byli przecież typowym przykładem hollywoodzkiego romansu z planu, zjawiskiem aż nadto powszechnym w ich branży. A jednak ich namiętność, gwałtowność, niefrasobliwość, rozrzutność i sława nadal budzą silne emocje: w jednych zachwyt, w innych pogardę. Przepych i kariera to jednak tylko jedna strona medalu, ponieważ przypłacili za nie, tak jak za swą miłość, ogromną cenę.

Książka Romans stulecia Elizabeth Taylor i Richarda Burtona pozwala zrozumieć, jak tych dwoje, którzy – zdawałoby się – mieli wszystko i tak bardzo się pragnęli, może napisać wspólnie tak smutną historię. Nie jest to amerykańskie love story z happy endem, ale poruszająca opowieść o z góry przegranej walce o wspólne życie.

Zapraszamy do lektury bestsellerowej powieści Romans stulecia Elizabeth Taylor i Richarda Burtona, która przenosi w świat Hollywood, w historię miłości Elizabeth Taylor i Richarda Burtona, pełną pikantnych szczegółów i ociekających pożądaniem opisów ich romansu, które nie pozwalają oderwać się od tej pięknej książki.