Ale piernik… dodatki świąteczne od home&you!

Niejedna babcina receptura mówi, że ciasto piernikowe im starsze, tym bardziej kruche.Dlatego pomimo, że do Świąt zostały jeszcze dwa tygodnie, już teraz powinniśmy zabrać się za pierwsze przygotowania. W pieczeniu i dekorowaniu pierniczków pomoże nam home&you.

Ale piernik… dodatki świąteczne od home&you!
Ale piernik… dodatki świąteczne od home&you!

W przedświątecznej gorączce często żałujemy, że niektórych przygotowań nie rozpoczęliśmy wcześniej. Jednym z pierwszy zadań na liście może być właśnie pieczenie pierników. Wszystko dzięki właściwościom ciasta, które dopiero z czasem staje się miękkie i smaczne. Do ich przygotowania potrzebujemy kilku podstawowych składników, takich jak: mąka, miód, jaja, masło i cukier puder. Jednak najważniejszą rolę odgrywają dodatki – przyprawa korzenna, cynamon, migdały, orzechy włoskie, a nawet kandyzowane skórki z pomarańczy lub cytryny.

Najlepsza zabawa zaczyna się przy tworzeniu z ciasta różnorodnych kształtów. Dzięki specjalnym foremkom możemy wyczarować prawdziwie piernikowe cuda. W home&you znajdziemy komplety foremek w kształcie, m.in. aniołów, renifera, gwiazdek czy liter, z których możemy układać hasła. Praktycznym dodatkiem będzie również zestaw do dekoracji ciasteczek, składający się 14 końcówek i rękawa cukierniczego wielorazowego użytku. Ozdabianie pierniczków może się przerodzić w świetną rodzinną zabawę z udziałem najmłodszych. Na koniec możemy przełożyć pierniczki do ozdobnych pojemników i liczyć, że… przetrwają do Świąt.