Przygotuj się na wyzwania, jakie postawi przed Tobą Chiński Nowy Rok

Nowy Rok jest jednym z najważniejszych świąt obchodzonych w Chinach. Podobnie jak w kulturze Zachodu, Chińczycy wierzą, że zmiana roku kalendarzowego wiąże się z nowymi doświadczeniami i zmianami w życiu. Jaki będzie Nowy Rok? Jakie postawi przed nami wyzwania?

Źródło: Twitter @OpusHomes

Chiński Nowy Rok zawsze opatrzony jest patronatem w postaci chińskiego znaku zodiaku, który symbolizuje nadchodzące zdarzenia. Dzięki niemu jesteśmy w stanie przygotować się psychicznie na to, co nas czeka i na co mamy zwrócić szczególną uwagę.

Rok Ziemistego Psa

Znaki zodiaku przypisane poszczególnym latom złożone są z dwóch składników: zwierzęcia zodiakalnego oraz jednego z pięciu żywiołów. Rok 2018, w Chińskim kalendarzu zaczynający się dokładnie 19 lutego, jest rokiem Ziemistego Psa. Połączenie zwierzęcia i żywiołu tworzy swoiste uwarunkowania, które charakteryzują nadchodzący rok.

Ziemia to żywioł towarzyszący dojrzewaniu i rozkwitowi. Porą roku tego żywiołu jest późne lato, dlatego to właśnie ten okres powinien być najbardziej owocny w roku ziemistym. Ziemia sprzyja rozmyślaniu, rozsądkowi i jasności myślenia.

Pies jest symbolem wierności, przyjaźni i partnerstwa. Charakterystyczne dla tego znaku są wiara w dążenie do równowagi i sprawiedliwości oraz w niesienie pomocy. W roku psa szczególnie ważne jest pielęgnowanie takich cech jak uczciwość i lojalność.

Przygotuj się na wyzwania, jakie postawi przed Tobą Chiński Nowy Rok

Co przyniesie Nowy Rok?

Aby uniknąć niepowodzeń i przygotować się na próby, jakim zostaniemy poddani w najbliższym roku, musimy zastanowić się nad jego charakterystyką. Ze względu na element ziemski, w 2018 roku wiele osób skoncentruje się na rynku nieruchomości, rolnictwie i ochronie środowiska. Ze względu na dziki charakter psa, możemy napotkać różne przeszkody, które sprowokują nas do wykorzystania wiedzy i sprytu, aby je pokonać.

Rok 2018 będzie wyjątkowo dobrą okazją do zmiany stylu życia – warto zastanowić się nad rzuceniem palenia, rozpoczęcia przygody ze sportem lub zmiany sposobu żywienia. Dodatkowo może on być szansą na rozpoczęcie nowych projektów biznesowych. Uczciwość w zawieraniu kontraktów biznesowych będzie w tym roku wyjątkowo cenna i ma szansę przynieść wiele korzyści finansowych. Jeżeli będą one związane z ochroną środowiska lub działaniami na rzecz zwierząt, mogą okazać się bardzo owocne.

Już wiesz, co czeka Cię w Roku Ziemistego Psa. Przygotuj się na nadchodzące wydarzenia i przywitaj Zodiakalny Nowy Rok już 19 lutego!

 

Anna Dzielińska