Andrzej Chyra zagra niewidomego nauczyciela historii

 

tym roku rozpoczną się zdjęcia do filmu „Carte Blanche”. Obraz w reżyserii Jacka Lusińskiego to oparta na faktach opowieść o nauczycielu historii, który ukrywa przed otoczeniem swoją postępującą utratę wzroku. W roli głównej wystąpi Andrzej Chyra. W filmie pojawią także Urszula Grabowska, Wojciech Pszoniak, Dorota Kolak, Adam Ferency i Arkadiusz Jakubik.

– Bohater przez dwa lata przygotował grunt pod swoistą mistyfikację. Przez cały ten czas pracował w szkole i nikt się nie zorientował, że jest ślepy. Robił uczniom klasówki, prowadził zajęcia, znakomicie się do tego przygotował – mówi o roli Andrzeja Chyry, Arkadiusz Jakubik.

Scenariusz „Carte Blanche” znalazł się w finale prestiżowego konkursu Script Pro 2012. Film otrzymał dotację Lubelskiego Funduszu Filmowego. Premiera przewidziana jest na początek 2014 roku.

Oprócz udziału w filmie Arkadiusz Jakubik zmierzy się także z legendą wokalisty zespołu Dżem na deskach Teatru Śląskiego w Katowicach. Reżyser przyznaje, że długo nie mógł odnaleźć odpowiedniego odtwórcy głównej roli.

– W postać Ryśka Riedla wciela się fantastyczny Tomek Kowalski, wybitny wokalista, niezwykle wrażliwy i uzdolniony aktorsko człowiek, choć nie jest aktorem z zawodu – mówi Arkadiusz Jakubik agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Aktor pracuje również nad drugą płytą zespołu Dr Misio, który współtworzy wspólnie z Pawłem Derentowiczem, Mario Matyskiem, Janem Próścińskim i Radkiem Kupisem. Materiał na krążek jest już przygotowany. Zespół niebawem wchodzi do studia.

Tuesday, 28 January 2014