Antoni Królikowski brał narkotyki? Aktor odniósł się do afery z policją

Gwiazdor został w sobotę zatrzymany przez kontrolę drogową. Chociaż badanie alkomatem wyszło negatywnie, to test narkotykowy wykrył obecność środków odurzających. Królikowski postanowił wyjaśnić sprawę. Do zdarzenia odniosła się też jego była partnerka, Joanna Opozda.

królikowski narkotyki
Antoni Królikowski brał narkotyki? Aktor odniósł się do afery z policją. Foto Instagram @antek.krolikowski

W sobotę warszawski patrol drogowy dokonał kontroli 34-letniego mężczyzny, siedzącego za kierownicą Audi. Funkcjonariusze mieli mieć uzasadnione powody, aby przypuszczać, że siedzący za kierownicą znajdował się w stanie nietrzeźwości. Jednak badanie przeprowadzone alkomatem wykazało, że kierowca jest trzeźwy. Zdecydowano się więc na test na narkotyki. Tutaj wynik był już pozytywny, wykazując obecność środków odurzających. Zatrzymany, którym okazał się znany aktor Antoni Królikowski, wydał jednak oświadczenie, w którym zaprzecza, że brał narkotyki.

Zobacz także: Opozda kontra Królikowski: walką o alimenty zajęła się prokuratura

Antoni Królikowski zażywał narkotyki?

Niedługo po pojawieniu się w mediach informacji o tym, że Królikowskiego zatrzymano za jazdę pod wpływem narkotyków, aktor zdecydował się wyjaśnić całą sytuację. Wypowiedział się na ten temat w swoich InstaStories.

– Zostałem zatrzymany do kontroli, alko-test wykazał, że jestem trzeźwy, jednak narko-test wykrył THC, którym wspomagam swoje leczenie i którego używałem poprzedniego wieczoru. Wykonano badanie krwi, oczekujemy na wyniki. W przypadku regularnego stosowania medycznej marihuany, nawet w małych ilościach, stężenie może się utrzymywać mimo że w dniu zatrzymania nie używałem konopii. Chciałbym zaznaczyć, że nie zażywam narkotyków, co wykazały dzisiejsze testy, więc bardzo proszę o zaprzestanie pomówień.

królikowski narkotyki
Antoni Królikowski brał narkotyki? Aktor odniósł się do afery z policją. Foto Instagram @antek.krolikowski

Chociaż stosowanie marihuany leczniczej jest dozwolone, to przypominamy, że prowadzenie pojazdów po jej zażyciu jest zabronione. O tym, jak potoczy się postępowanie policji w sprawie zatrzymania aktora, mają zadecydować wyniki badania krwi.

– 34-letni mężczyzna został zwolniony, dalsze postępowanie będzie prowadziła komenda na Woli. W związku z pozytywnym wynikiem narkotestu, który wykazał zawartość środków odurzających, została też pobrana krew do analizy. Policjanci mieli uzasadnione podejrzenie, że był pod wypływem alkoholu – poinformował Bartłomiej Śniadała z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Reakcja Joanny Opozdy

Głośno zrobiło się również o tym, co w mediach społecznościowych opublikowała była żona Antoniego Królikowskiego, Joanna Opozda, niedługo po zatrzymaniu aktora i jego prawa jazdy. Gwiazda najpierw wstawiła fragment filmu „Joker”. Całość dopełniła w poniedziałek, kiedy opublikowała zdjęcie z dołączoną do niego piosenką „Karma” Taylor Swift.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez joanna opozda (@asiaopozda)