Basia powraca z koncertami do Polski

14 listopada w warszawskiej Stodole, a następnego dnia przy Hali Stulecia we Wrocławiu - polska wokalistka jazzowa o światowej sławie zawita do kraju z występami promującymi nowy materiał. Warto wybrać się na koncerty, będące częścią jej międzynarodowej trasy.

Basia Trzetrzelewska Foto. Facebook Basia Trzetrzelewska

Basia Trzetrzelewska to ceniona w kręgach jazzu, popu i soulu wokalistka, która cieszy się popularnością na całym świecie. Jest zdecydowaną dumą polskiej muzyki jazzowej. Po kilkuletniej przerwie powraca do ojczyzny, aby zaprezentować utwory ze swojego ostatniego albumu „Butterflies”.
 Koncerty odbędą się w dwóch miejscach – 14 listopada Basia zagości w stolicy, w klubie Stodoła na ul. Batorego 10, a następnego dnia w czwartek (15.11) będziemy mogli usłyszeć ją w Sali Audytoryjnej Wrocławskiego Centrum Kongresowego przy Hali Stulecia we Wrocławiu (ul. Wystawowa 1). To część jej światowego tournée, które obejmuje również USA, Japonię i Chiny.

Artystka nadal prezentuje doskonałą formę na koncertach, mimo, że od jej pierwszego wydanego albumu minęło już 31 lat! Solowy krążek „Time and Tide” wydany w kwietniu 1987 roku otrzymał bardzo dobre recenzje poza granicami kraju oraz świetne oceny na prestiżowej liście amerykańskiego Billboardu. Na scenie towarzyszyć będą jej kompozytor i pianista Danny White (prywatnie partner Basi), gitarzysta Giorgio Serci, basista Andres Lafone, perkusista Marc Parnell, a także Ian Kirkham (saksofon/klawisze).

Mimo, że artystka pochodzi z Polski, to rzadko występuje u siebie. Listopadowe koncerty stanowią więc wyjątkową okazję do zapoznania się z nowymi kompozycjami oraz wokalnym kunsztem Basi. W sprzedaży pozostały ostatnie wejściówki!

Zuzanna Niedzielska/Obcasy.pl

Wpis znaleziono dzięki:

- Basia Trzetrzelewska

- Koncert

- Butterflies