Biuro, do którego chce się wracać

Biuro to coś więcej niż tylko miejsce pracy. To tu spędzamy sporą część prawie każdego dnia, tu wymyślamy nowe koncepty, spotykamy się z klientami, tu w końcu - nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Dlatego tak ważne jest, aby miejsce to było odpowiednio zaprojektowane i urządzone - tylko wtedy sprzyjać będzie efektywnej pracy i dobrej atmosferze.

Germany, North Rhine Westphalia, Interior of home office
Biuro, do którego chce się wracać

Często się zdarza, że aranżacja biura mówi o firmie więcej, niż można by się spodziewać. Jest jego wizytówką. Elementem, który wywiera pierwsze, często niezatarte wrażenie na partnerach i klientach. Jak sprawić, aby przestrzeń do pracy była zarazem reprezentacyjna
i funkcjonalna? Aby dobrze się w niej czuli i pracownicy, i klienci? By w końcu spełniała oczekiwania inwestora i pracodawcy, a jej realizacja nie wiązała się z horrendalnymi kosztami?

Jedną z odpowiedzi jest zastosowanie sprawdzonych rozwiązań, dobrych jakościowo materiałów i atrakcyjnych wzorniczo elementów dekoracyjnych. Innymi słowy – sięgnięcie po szeroką gamę materiałów budowlanych i wykończeniowych Pfleiderer. A te sprawdzą się już podczas pierwszych etapów realizacji inwestycji. Dla przykładu, płyty budowlane mfp zdadzą egzamin zarówno jako okładziny ścian i sufitów, jak też lekkie ścianki działowe – niezbędne w open space.

Duża swobodę projektantom wnętrz zapewnią laminaty HPL. Materiał ten jest wszechstronny. Spełnia wszystkie wymogi sanitarne, BHP i przeciwpożarowe stawiane obiektom użyteczności publicznej. Jest wyjątkowo odporny m.in. na wysoką temperaturę czy wilgoć, a zarazem pozwala na inwencję twórczą. Można nim pokrywać powierzchnie pionowe i poziome – ściany, słupy, ścianki działowe i modułowe, lady i blaty – nawet te o niestandardowych rozmiarach i kształtach. Zaoblenia i fantazyjne formy już nie stanowią problemu nie do pokonania, gdyż laminaty są zadziwiająco plastyczne i podatne na formowanie.

Z kolei wytrzymałe i higieniczne (posiadają atest higieniczności) laminaty, to propozycja do aranżacji biurowych toalet i kącików gastronomicznych. Łatwe do utrzymania w czystości i charakteryzujące się podwyższoną odpornością na wilgoć, mogą być stosowane m.in. do produkcji drzwi i przepierzeń, a także zabudowy meblowej.

Indywidualny charakter przestrzeni biurowej nadadzą meble – stoły, biurka, szafki i regały na dokumenty. Wszystkie te elementy stworzyć można z płyt laminowanych dostępnych w niezwykle szerokiej gamie dekorów jednobarwnych i inspirowanych drewnem, kamieniem czy metalem. Co ważne – płyty, podobnie jak laminaty i blaty dostępne są w komplementarnej ofercie dekorów, co umożliwia tworzenie spójnych i harmonijnych wnętrz.

02 Jul 2013 --- Seating area in hallway --- Image by © Hero Images/Corbis
Biuro, do którego chce się wracać
biuro1
Biuro, do którego chce się wracać
biuro3
Biuro, do którego chce się wracać