Boska bez włoska – niezbędnik w poczekalni każdego onkologa w kraju

Niezwykle szczery, okraszony subtelnym humorem, a przede wszystkim dający nadzieję poradnik dla kobiet, które zmagają się ze skutkami chemioterapii.

Andrea Hutton - Boska bez włoska. Foto wydawnictwokobiece.pl
Andrea Hutton – Boska bez włoska. Foto wydawnictwokobiece.pl

7 października odbyła się premiera książki Andrei Hutton „Boska bez włoska”, opowiadającej o radzeniu sobie z chorobą nowotworową. Jak przetrwać terapię raka piersi, zachować kobiecość i nie zwariować…

Gdy u Andrei zdiagnozowano raka piersi, chciała dowiedzieć się dosłownie wszystkiego o tej chorobie. Pożerała wszystkie możliwe książki i artykuły na ten temat. Internet stał się jej drugim domem – to tam szukała porad i wskazówek, dzięki którym chciała odnaleźć wewnętrzny spokój. Nic jednak nie przygotowało jej na to, czego dopiero miała doświadczyć na skutek przejścia operacji, chemio- oraz radioterapii.

Nie wiedziała, jak radzić sobie z dojmującym bólem i złym samopoczuciem. Nie sądziła jak ogromne zmęczenie będzie odczuwała – nie miała też pojęcia, jak należy je redukować. Nikt jej nie powiedział, w którym momencie powinna się spodziewać początku wypadania włosów. Andrea potrzebowała wtedy konkretnego, kompleksowego poradnika: takiego, który nie tylko w szczery i empatyczny sposób pokazałby, czego należy oczekiwać w tym trudnym czasie, ale przede wszystkim który pokazałby nadzieję na lepsze jutro.

„Boska bez włoska” to szczery i ciepły poradnik okraszony subtelnym humorem i mnóstwem inspiracji, w którym autorka dokładnie wyjaśnia, czego należy się spodziewać w trakcie leczenia i po nim. Pokazuje, jak sobie radzić ze specyficzną, emocjonalną karuzelą, na którą mimowolnie wsiadają chore kobiety.

Ta książka powinna się znaleźć w poczekalni każdego onkologa w kraju
– Dr Mukul Gupta, specjalista onkolog-hematolog, Klinika Sansum

To książka, dzięki której przestaniesz się bać. 

Andrea Hutton – autorka książek, profesjonalna mówczyni, ekspertka od wellnessu. Wygrała z rakiem. Jej teksty, dotykające tematu raka piersi oraz wellness u kobiet, ukazują się m.in. w „The Washington Post”, „Women’s Health” oraz w „Psychology Today”. Pomaga chorym na raka piersi kobietom zrozumieć, jak radzić sobie z tą straszną chorobą, aby rozwinąć w nich poczucie kontroli nad życiem i własnym zdrowiem.