Wózki wielofunkcyjne 4w1 a 2w1 – zobacz, jakie są między nimi różnice!

Asortyment wózków dla dzieci może przyprawić o zawrót głowy. Zgodzi się z tym niejeden rodzic, który stanął przed koniecznością zakupu pojazdu dla swojego szkraba.

Wózki wielofunkcyjne 4w1 a 2w1
Wózki wielofunkcyjne 4w1 a 2w1 – zobacz, jakie są między nimi różnice!

Producenci prześcigają się w oferowaniu coraz lżejszych i kompaktowych modeli wyposażonych w rozwiązania ułatwiające codzienne spacerowanie. Do najbardziej praktycznych i najchętniej nabywanych produktów należą wózki wielofunkcyjne w wersji 2w1 oraz 4w1. Z artykułu dowiesz się, jakie podstawowe różnice występują między tymi rozwiązaniami oraz jak wybrać odpowiedni wariant dla malucha. Czytaj dalej!

Wózki wielofunkcyjne to najlepsze rozwiązanie!

Zestawy, w których skład wchodzi gondola, spacerówka i fotelik samochodowy, cieszą się niesłabnącą popularnością wśród rodziców. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ decydując się na wózek wielofunkcyjny, można otrzymać kilka akcesoriów dziecięcych w jednym pakiecie. Tego rodzaju modele „rosną” razem z dzieckiem i mogą mu służyć od urodzenia do nawet szóstego roku życia. Dopasowują się też do potrzeb rodziców, umożliwiając im swobodne podróżowanie z malcem czy załatwianie spraw na mieście. Opcjonalnie do wyżej wymienionych produktów można dobrać bazę ISOFIX, która ułatwia prawidłowe zapinanie fotelika samochodowego i gwarantuje bezpieczne przewożenie maluszka już od pierwszych chwil po narodzinach.

Jaki wózek wielofunkcyjny wybrać?

Jeszcze do niedawna największym zainteresowaniem wśród świeżo upieczonych rodziców cieszyły się wózki dziecięce 2w1. Zestawy obejmujące klasyczną gondolę i spacerówkę wyróżniają się niezwykłą funkcjonalnością, a dokonanie jednorazowego zakupu daje możliwość uzyskania rozwiązań, z których maluch może korzystać mniej więcej do 3-4 lat. Nowością na rynku są modele 4w1, w których poza gondolą, spacerówką i fotelikiem samochodowym, obecna jest baza ISOFIX. Wybór konkretnego wariantu powinien być uzależniony przede wszystkim od potrzeb malucha i oczekiwań rodziców. Dokonując zakupu tego pojazdu i dodatków, należy też zwrócić uwagę na jakość wykonania, wytrzymałość, wagę oraz lekkość prowadzenia. Wszystkie te kwestie są bardzo istotne z punktu widzenia codziennego użytkowania.

Wózki wielofunkcyjne 4w1 a 2w1 – zobacz, jakie są między nimi różnice!

Zalety wózków dziecięcych 4w1

Jak już wiesz, wózek wielofunkcyjny 4w1 dla dziecka łączy w sobie gondolę, spacerówkę oraz fotelik z kompatybilną bazą do samochodu. Taki zestaw jest gotowy do użytku od urodzenia malucha i pozwala zaoszczędzić rodzicom wiele cennego czasu na kupowanie wszystkich elementów oddzielnie. Poszczególne akcesoria wchodzące w skład zestawu można łatwo zamontować na ramie wózka. Dzięki temu rodzice mogą bez przeszkód podróżować z maleństwem. Jeśli szkrab zaśnie podczas wyprawy samochodem, nosidełko ze śpiącym niemowlakiem wystarczy zdemontować z auta i w łatwy sposób zainstalować na stelażu znajdującym się w komplecie. Z ciekawymi propozycjami wózków 4w1 możesz zapoznać się tutaj.

Korzyści z zakupu wózka 2w1

Do produktów, na których zakup często decydują się rodzice, należy też wózek dla dziecka 2w1. W skład takiego zestawu wchodzi gondola i spacerówka montowana na tym samym stelażu. Takie rozwiązanie jest polecane w sytuacji, kiedy masz już fotelik samochodowy i nie potrzebujesz kolejnego modelu. Z wózka głębokiego maluch może korzystać przez pierwsze sześć miesięcy życia. Kiedy zacznie samodzielnie siedzieć, wówczas gondolkę należy zamienić na spacerówkę. Decydując się na wybór zestawu 2w1, warto zwrócić uwagę nie tylko na jakość komponentów użytych w procesie produkcji, ale także na akcesoria dostępne w komplecie. Obecnie wielu producentów w standardowym wyposażeniu proponuje m.in. folię przeciwdeszczową, śpiworek do spania, markizę z ochroną UPF oraz moskitierę zabezpieczającą dziecko przed insektami.

Postaw na wielofunkcyjny wózek, który posłuży przez wiele lat!

Nie da się ukryć, że wózek wielofunkcyjny należy do grona najpraktyczniejszych i najbardziej uniwersalnych akcesoriów umożliwiających sprawowanie opieki nad pociechą. Nie ma znaczenia, czy zdecydujesz się na zakup zestawu 2w1, czy 4w1. Wszystkie są projektowane z myślą, by wytrzymać kilka lat intensywnego użytkowania. Sprawdzone i niezawodne modele odpowiednie dla dzieci od urodzenia można znaleźć m.in. w sklepie internetowym Babydeals. Duży wybór różnych wariantów ułatwia zamówienie produktu dostosowanego do indywidualnych potrzeb.

Artykuł partnera