Casio Exilim EX-S600 bożyszcze kobiet

casio exilim
Aparat cyfrowy Casio Exilim EX-S600 został uznany przez Klientki „najbardziej kobiecym” spośród wszystkich aparatów oferowanych na polskim rynku. Na taki werdykt wpływ miała smukła sylwetka urządzenia, niewielkie rozmiary i przede wszystkim kolor ceglany
W okresie 1-15 czerwca 2006 w salonach sprzedaży Zibi – dystrybutora aparatów cyfrowych Casio Exilim na polskim rynku – przeprowadzono ankietę konsumencką. Wszystkie osoby, które w tych dniach kupiły aparaty cyfrowe marki Casio Exilim poproszono o zaznaczenie czynników, które miały największy wpływ na decyzję o zakupie konkretnego modelu. Klienci wybierali pomiędzy parametrami technicznymi, niewielkimi rozmiarami, atrakcyjnym desi’nem i ceną. Mogli też podać własny czynnik i wpisać swoje uwagi dotyczące kupowanego modelu. Wagę konkretnego czynnika określano skalą 1-3.
W większości przypadków na decyzję o zakupie konkretnego modelu wpływ miał stosunek zaawansowania technologicznego do ceny. Te dwa punkty jako najważniejsze zaznaczone zostały w 92 % ankiet. Trzecim czynnikiem – zaznaczonym w 65% ankiet były niewielkie rozmiary aparatów i ich atrakcyjny wygląd (62%)
Jednak największym zaskoczeniem okazał się czynnik wskazywany przez klientów płci pięknej.
Panie najczęściej wybierały model EX-S600 i jako czynnik decydujący o jego zakupie dopisywały kolor – w tym wypadku ceglany. Kolor jako najważniejszy wyróżnik aparatu cyfrowego wymieniony został aż w 94% ankiet wypełnionych przez kobiety, które kupiły właśnie ten konkretny model. W 76% ankiet wypełnionych kobiecą ręką i dotyczących EX-S600 dopisano że jest bardzo kobiecy.
„Przyznaję że wyniki ankiety bardzo nas zaskoczyły. Jednoznacznie pokazały że w naszej ofercie posiadamy „najbardziej kobiecy aparat” na polskim rynku. Mówiąc o aparatach Casio Exilim zawsze staramy się podkreślać ich zaawansowanie technologiczne i niewielkie rozmiary. Kwestię koloru traktowaliśmy nieco marginalnie. EX -S600 kupiony nawet „dla koloru” spełni także nawet najbardziej wygórowane wymagania co do jakości zdjęć robionych przy jego użyciu. Ten model jest nie tylko doskonałą propozycją dla Pań zakochanych w ceglanym odcieniu obudowy ale także dla Panów ceniących wysokie parametry techniczne i chcących zrobić niespodziankę swojej partnerce, która w aparacie widzi znacznie więcej niż tylko matrycę z 6MP, 3-krotny zoom optyczny, stabilizacją obrazu i systemem „Revive Shot” do odnawiania wyblakłych, starych zdjęć” – z uśmiechem komentuje Tomasz Trujnara Produkt Manager Casio Exilim.
Podstawowe cechy i dane techniczne EXILIM EX-S600 :
Bardzo cienki „Card Movie” model z matrycą CCD 6MP
Matryca wysokiej rozdzielczości 6MP
3x zoom optyczny
Stabilizacja obrazu przy nagrywaniu filmów
Ultra cienki aparat pozwalający na zrobienie do 300 zdjęć (CIPA)
Nagrywanie filmów do 1 godz. 50 minut przy jednorazowym ładowaniu akumulatora
„Revive Shot” do odnawiania wyblakłych, starych zdjęć
Ultra kompaktowy, stylowy ‘Digital Still Camera’ z możliwością nagrywania filmów wysokiej jakości z kompresją MPEG-4.
Wymiary (mm): 90 x 59 x 16,1 (szer. x wys. x gr.)
2,2 calowy, kolorowy wyświetlacz TFT
Czas uruchomienia ok. 1 sek.
Akumulator litowo-jonowy o długiej żywotności
Elegancka, stylowa obudowa
Stacja dokująca USB z wyjściem AV
Wbudowana pamięć 8,3 MB;
Gniazdo pamięci na karty SD i MMC
Parametry dla filmu:

Wysokiej jakości nagrywanie filmów z dźwiękiem w formacie MPEG-4 (długość czasu nagrania z kartą 1GB SD – około. 1h.)
Funkcja Direct Movie
Możliwość robienia zdjęć z rozdzielczością 6 MP w czasie filmowania
Funkcja BESTSHOT – tryby predefiniowane przeznaczone do filmów
Funkcje Past movie & Short movie
Możliwość edycji filmu w aparacie
Funkcja Motion Print

Parametry dla zdjęć:

Rozdzielczość 6 milionów pikseli
3x zoom optyczny
Stabilizacja obrazu (Anti Shake DSP)
Światło wspomagające AF
Czas reakcji migawki: 0,007 sek. (po ustawieniu ostrości)
BESTSHOT – tryby predefiniowane dla zdjęć
Funkcja Auto Macro, Funkcja Flash Assist,
4-tryby lampy: auto, włączona, wyłączona, z redukcją czerwonych oczu
Cena detaliczna Exilim EX-S600: 1.499 PLN
Linia aparatów cyfrowych Casio Exilim została wprowadzona na rynek w 2002 roku. Od tego momentu wyznacza trendy we wzornictwie, rozmiarze i kształcie elektroniki użytkowej tego typu. Funkcyjność, niewielka waga, a przede wszystkim wyjątkowo smukły kształt aparatów linii Exilim sprawiają, że użytkownicy z całego świata wysoko oceniają nie tylko jego wartość użytkową, ale i estetyczną. Linia aparatów cyfrowych Exilim to modele: Exilim EX-S600, Exilim EX-Z600, Exilim EX-Z850 oraz Exilim EX-Z60.