Chcesz skorzystać z odtruwania alkoholowego? O tych rzeczach poinformuj lekarza!

Odtrucie alkoholowe to znakomity sposób nie tylko na pozbycie się kaca, ale również oczyszczenie organizmu z toksyn, które gromadzą się w nim z wielu powodów.

Chcesz skorzystać z odtruwania alkoholowego? O tych rzeczach poinformuj lekarza!

Warto rozważyć je w szczególności, jeżeli prowadzimy niezbyt korzystny dla zdrowia styl życia i zbyt często sięgamy po używki. Chociaż sama procedura jest bardzo prosta i
przebiega szybko, istnieją sytuacje, w których przed nią powinniśmy skonsultować się z lekarzem i podzielić się z nim informacjami na temat ogólnego stanu zdrowia. Pomoże to jeszcze szybciej odzyskać sprawność i dobrać właściwy preparat.

Odtruwanie po alkoholu: najlepszy sposób na kaca

O odtruwaniu z alkoholu myślimy najczęściej w sytuacjach kryzysowych. W wielu przypadkach towarzyszy nam wówczas wyjątkowo dotkliwy kac. Choć odtruwanie po alkoholu sprawdza się również w takim scenariuszu, ma również zdecydowanie więcej zastosowań. Aby uniknąć zbędnego ryzyka, warto wybrać jednak sprawdzoną firmę, zajmująca się świadczeniem usług medycznych w tym zakresie. Jedną z nich jest warszawski kacdoktor.pl, specjalizujący się w odtruciu alkoholowym: jego pracownicy doskonale wiedzą, co na odtrucie alkoholowe działa najlepiej i pozwala najszybciej powrócić do pełni sił.

Odtrucie alkoholowe: na czym polega?

W odtruciu alkoholowym wykorzystuje się właściwie dobrane kroplówki. W ich składzie znajdziemy zestaw komponentów pozwalających na usunięcie przyczyn odpowiedzialnych za powstawanie wyjątkowo dotkliwych dla naszego zdrowia i samopoczucia objawów. Przede wszystkim są to elektrolity, dzięki którym możliwe staje się właściwe nawodnienie organizmu. Poza tym podczas odtruwania po alkoholu suplementuje się również magnez, którego braki odczuwamy w postaci bolesnych skurczów mięśni. W kroplówce znajdują się również leki przeciwwymiotne i przeciwbólowe, a w niektórych pakietach także nasenne. Oprócz tego odtruwanie z alkoholu wykorzystuje potencjał m.in. witaminy C i koenzymu Q10, które charakteryzują się działaniem antyoksydacyjnym, oraz ornityny, pozwalającej na regenerację wątroby.

O czym poinformować lekarza?

Zanim rozpoczniemy odtrucie alkoholowe, powinniśmy poinformować medyków o naszym ogólnym stanie zdrowia, w tym przebytych chorobach i chorobach przewlekłych, ze szczególnym uwzględnieniem układu krążeniowo-oddechowego. Nie należy również zapominać o alergiach pokarmowych: to, co na odtrucie alkoholowe wykorzystuje się najczęściej, nie powinno wprawdzie wywoływać reakcji alergicznej, jeżeli jednak jesteśmy uczuleni na niektóre leki wykorzystywane w kroplówkach, koniecznie trzeba o tym poinformować. Wówczas lekarz lub ratownik obecny w trakcie procedury zastąpi je innymi preparatami. Poza tym warto również zadbać o swoje zdrowie psychiczne i poinformować medyków o swojej kondycji i podjętym leczeniu.

Leczenie uzależnienia

Odtruwanie po alkoholu stanowi często pierwszy krok w leczeniu uzależnienia od tej substancji. W takim przypadku medyków należy poinformować również o historii nałogu, długości trwania ciągu i ilości spożytego w ostatnim czasie alkoholu. Pozwoli to właściwie dobrać preparat i prawidłowo przeprowadzić całą procedurę odtruwania z alkoholu. Warto pamiętać, że w przypadku rozwiniętej choroby alkoholowej ten proces może dawać początkowo nieprzyjemne objawy, zwłaszcza jeżeli w odpowiedni sposób się do niego nie przygotujemy. Poza tym coraz więcej firm świadczących usługi odtruwania po alkoholu zajmuje się również innymi zabiegami ułatwiającymi walkę z nałogiem, takimi jak wszycie esperalu. Cały proces może więc nadzorować jeden lekarz.