Do czego służy korek analny?

Temat seksu analnego wciąż budzi wiele kontrowersji. Zupełnie niepotrzebnie. Ten rodzaj stymulacji może być bardzo przyjemny zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, niezależnie od ich orientacji seksualnych.

korek analny do czego służy
Do czego służy korek analny ?

Osoby, które chciałby rozpocząć przygodę z tym rodzajem miłości mogą skorzystać z szeregu akcesoriów, które doskonale sprawdzają się zarówno w czasie gry wstępnej, masturbacji oraz seksu. Poznajmy więc lepiej zatyczki analne oraz inne gadżety, które warto wprowadzić do swojej sypialni.

Dlaczego warto używać korki analne?

Korek analny to rodzaj gadżetu, który posiada podłużny, stożkowaty kształt zakończony szeroką podstawą zapewniającą bezpieczeństwo (zabezpiecza przed przesunięciem gadżetu w głąb odbytu). Wiele korków analnych jest wyposażonych w uchwyt, co ułatwia ich wyciąganie a także obracanie w celu zwiększenia doznań.

Plug analny to gadżet, który ma wiele zalet. Dzięki stożkowatemu kształtowi możemy łatwo wprowadzić go do odbytu stopniowo przyzwyczajając się do nowych doznań. Jest więc idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą rozpocząć pieszczoty analne a nie są jeszcze gotowe na pełną penetrację. Co więcej, korki mogą potęgować doznania podczas gry wstępnej, masturbacji lub stosunku waginalnego. Dają więc sporo możliwości czerpania satysfakcji ze współżycia.

Do czego służy korek analny ?

Jakie zatyczki analne wybrać na początek?

Oferta zatyczek analnych jest obecnie bardzo szeroka. Różnią się one między sobą przede wszystkim wymiarami. Mają bowiem różną szerokość od ok 2 do nawet 4/5 cm średnicy w najszerszym punkcie. Jeśli więc dopiero zaczynamy pieszczoty analne warto zacząć od mniejszego wymiaru.

Ciekawą alternatywą są również koraliki analne, które są gadżetem składającym się z połączonych ze sobą kulek różnej wielkości. Możemy więc stopniowo przyzwyczajać się do coraz większych wymiarów co pozwala na rozluźnienie mięśni i czerpanie większej przyjemności.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj gadżetu wybierzemy warto zwrócić baczną uwagę na materiał, z którego został wykonany. Korki analne powinny być bowiem całkowicie bezpieczne dla naszego zdrowia. Najbardziej polecane są te, które wykonane są z medycznego silikonu, szkła lub stali. Są gładkie, łatwe w czyszczeniu i dezynfekcji, jednocześnie są to materiały, które nie powodują reakcji alergicznych.

Jak bezpiecznie używać korek analny?

Aby korzystanie z korka analnego było prawdziwą przyjemnością konieczne jest dobre nastawienie. Warto rozluźnić się i być otwartym na nowe doznania. Dla własnego komfortu psychicznego możemy przed zabawą wykonać lewatywę, warto jednak wspomnieć, że nie jest ona konieczna. Niezbędny jest za to dobry lubrykant, ponieważ odbyt nie nawilża się samoistnie gdy odczuwamy podniecenie. Warto postawić na dobrej jakości produkty przeznaczone do seksu analnego. Nie wchłaniają się one bowiem tak szybko jak “zwykłe lubrykanty”. Pamiętajmy również, że w przypadku zabawek i zatyczek analnych z silikonu należy wybierać lubrykanty na bazie wody, które nie uszkodzą powierzchni materiału. Upewnijmy się również, że korek analny, który wybraliśmy posiada szerszą podstawę oraz uchwyt gwarantujący jego bezpieczne wyjmowanie.

Artykuł partnera