Czy Dolce&Gabbana popełnili błąd?

Dolce & Gabbana nie od dziś jest utożsamiana z kontrowersjami. Teraz na Instagramie Stefano Gabbana wstawił zdjęcie, które wzburzyło internautów.

Ostatnio o Dolce&Gabbana jest dosyć głośno. Stefano przez ostatnie kilka miesięcy ubierał pierwszą damę Stanów Zjednoczonych – Melanię Trump, co w mediach społecznościowych było jeszcze podkreślane hasztagami – #DGWoman. Miłośnicy Dolce & Gabbana, którzy nie wspierają wyboru prezydenta, jest to niejako pochwała dla pierwszej pary.A w tym tygodniu duże oburzenie wyrazili fani po ukazaniu się na Instagramie Stefano zdjęcia z nowym butem. Punktem zapalnym był napis „I’m Thin & Gorgeous.”. W czasach kiedy wszyscy skupiają się, by powszechny kanon piękna nie był utożsamiany ze szczupłą sylwetką taki slogan wzburzył fanów.

Pod postem możemy przeczytać wiele komentarzy, które wskazują głównie na „Jestem chuda i wspaniała”. Piszą, że jest to stronnicze i nieodpowiednie, by promować taki napis na nowych butach.

Stefano odpowiedział na komentarze. Zarzucił znieształcanie rzeczywistości, co ma wskazywać na brak zlych zamiarów, i dodał, że następnym razem buty będą opatrzone napisem: „Love to be fat and full of cholesterol”, co oznacza: kocham być gruby i pełny cholesterolu”. Co pokazuje, że Dolce & Gabbana nie ma zamiaru poważnie traktować zarzutów o brak tolerancji.

Post udostępniony przez stefanogabbana (@stefanogabbana)