Czy równouprawnienie wędruje za daleko? Pierścionki zaręczynowe dla mężczyzn

Zaręczyny to głęboko zakorzeniona tradycja oraz obrządek, bez którego nie mogą obejść się pary, myślące o wspólnej przyszłości.

Czy równouprawnienie wędruje za daleko? Pierścionki zaręczynowe dla mężczyzn

Społecznie akceptowana forma to oświadczający się kobiecie mężczyzna. Wydarzeniu często towarzyszą wyjątkowe okoliczności.

Zmieniające się postrzeganie praw kobiet i mężczyzn oraz powszechne równouprawnienie przełożyło się na wiele aspektów naszego życia. Czy oświadczająca się kobieta jest tego przejawem?

Akt desperacji czy nowoczesne podejście?

Oświadczyny w wykonaniu kobiet większość z nas zna jedynie z ekranów telewizorów, gdzie bohaterki serialów próbują zatrzymać przy sobie mężczyznę. Chociaż duża część społeczeństwa opowiada się za równym traktowaniem pań i mężczyzn, w naszej kulturze istnieją niepodważalne przedsięwzięcia o ściśle określonym procederze. Do takich właśnie zalicza się sakramentalne „tak” oraz poprzedzające je wydarzenia. Stąd przeważają stanowiska, jednoznacznie krytykujące przejęcie inicjatywy przez kobietę.

Foto. instagram.com/promotesev_cs3

Symbol przemian

Warto zauważyć, że obecnie przykładamy dużą wagę do równego traktowania kobiet i mężczyzn. Mimo wielu kampanii społecznych i strajków, nadal zmagamy się z tym problemem. Kobiety nie mogą liczyć na takie same zarobki, co mężczyźni. Mają również mniejsze szanse na wykazanie się w świecie polityki. Z tego powodu istnieją środowiska, które traktują kobiece oświadczyny jako przejaw równego traktowania. Uznają, że płeć piękna ma prawo złożyć deklarację mężczyźnie i nie powinno być to powodem krępacji.

Zaręczynowa rewolucja

Dawniej sporadyczne przypadki, kiedy o rękę prosi kobieta, były rozwiązywane w inny sposób. Wybranek otrzymywał komplet obrączek ślubnych, które towarzyszyły pytaniu, a na późniejszym etapie deklaracji. Dzisiaj branża jubilerska zachęca do kupna męskich pierścionków zaręczynowych. Przodującym producentem w tej dziedzinie jest marka Titanium. Trend cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem za granicą. Czy zagości na stałe również w Polsce?