Czy Watykan boi się zjawisk nie z tej ziemi?

Zakulisowa walka między wiarą a rozumem tocząca się w sercu Watykanu

tajemnice watykanskich proroctw

Dlaczego wokół procesów o uznanie świętości bł. Matki Teresy i św. Jana XXIII narosło tyle niejasności? Nowa książka uznanego dziennikarza, pisarza i watykanisty.

Czy Watykan boi się zjawisk nie z tej ziemi?

Objawienia, proroctwa, cudowne uzdrowienia i opętania. Wszystkie łączy jedno – trudno je wytłumaczyć, odwołując się wyłącznie do naukowych argumentów. Natomiast Watykan zadziwiająco często nabiera w tych sprawach wody w usta.
Tymczasem pytania, które pozostają bez odpowiedzi, rozpalają umysły wielu chrześcijan. Dlaczego Kościół nie chce uznać objawień w Medjugorie? Czy kuria rzymska starała się zatuszować egzorcyzmy odprawiane przez papieża Franciszka?

O książce

John Thavis – człowiek, który o Watykanie wie niemal wszystko – zdradza tajemnice, jakie sam odkrył w czasie trzydziestoletniej pracy w Rzymie, oraz porusza tematy, o jakich jeszcze nikt nigdy nie odważył się głośno powiedzieć.
Są rzeczy, które trudno ogarnąć rozumem. Debata między wiarą i nauką (fragment)(…) Zdaniem licznych ekspertów, z którymi przeprowadzono wywiady na potrzeby niniejszej książki, napięcie między teologicznym i religijnym skrzydłem Kościoła katolickiego istnieje naprawdę i ujawnia się zawsze wtedy, gdy hierarchowie zmuszeni są wydać osąd w sprawie widzeń, cudów czy prywatnych objawień.

Tymczasem pytania, które pozostają bez odpowiedzi, rozpalają umysły wielu chrześcijan. Dlaczego Kościół nie chce uznać objawień w Medjugorie? Dlaczego kuria rzymska starała się zatuszować egzorcyzmy odprawiane przez papieża Franciszka? Dlaczego wokół procesów o uznanie świętości bł. Matki Teresy i św. Jana XXIII narosło tyle niejasności?
John Thavis – człowiek, który o Watykanie wie niemal wszystko – zdradza tajemnice, jakie sam odkrył w czasie trzydziestoletniej pracy w kurii rzymskiej, oraz porusza tematy, o jakich jeszcze nikt nigdy nie odważył się głośno powiedzieć. Są rzeczy, które trudno ogarnąć rozumem.