Czy zabieg Infini zniweluje zmarszczki wokół oczu?

Rozmowa z Krzysztofem Mirackim, lekarzem Medycyny Estetycznej, przed zabiegiem Infini w warszawskiej Klinice BeautymeD. Wywiad jest - w moim przypadku - formą konsultacji. Efekt będzie można zaobserwować po 3-4 miesiącach.

czy zabieg infini zniweluje zmarszczkiNa czym polega zabieg termoliftingu twarzy ?

Dr Krzysztof Miracki: Infini, czyli termolifting polem radiowym, to zabieg doprowadzający do namnożenia włókien kolagenowych i poprawy gęstości skóry. Już po 30. roku życia dochodzi do dużej utraty kolagenu, przez co skóra staje się bardziej podatna na grawitację.

Pojawiają się tzw. chomiki, opadnięte bądź zapadnięte policzki czy podwójny podbródek – z tym problemem pacjentki najczęściej zgłaszają się do naszej Kliniki BeautymeD. Zazwyczaj są to panie, których wiek kształtuje się pomiędzy 30. a 40. rokiem życia. Aczkolwiek zabieg ten polecany jest również paniom w dojrzalszym wieku, których skóra straciła elastyczność i stała się bardziej wiotka.

Jak możemy radzić sobie z opadającymi powiekami? Czy nadal wymagają one interwencji chirurgów?

Dr Krzysztof Miracki: Problem opadających powiek może być usunięty bez konieczności użycia skalpela. Zabieg Infini wykonywany jest zarówno na okolicę powiek, jak i nad łukiem brwiowym, dzięki czemu oko otwiera się, skóra powiek ulega napięciu oraz wygładzeniu. Efekty są znaczące i porównywalne z wynikami uzyskanymi po zastosowaniu skalpela.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Dr Krzysztof Miracki: Ciąża i choroba nowotworowa dyskwalifikują pacjentów. Ponadto, u osób, które mają wszczepione urządzenia elektryczne, a także cierpią na zaburzenia krzepliwości krwi nie możemy wykonać zabiegu Infini.

Czy istnieją ograniczenia dermatologiczne?

Dr Krzysztof Miracki: Zabiegu nie możemy wykonać, gdy pacjent ma otwarte rany lub aktywną infekcję w obrębie skóry poddawanej termoliftingowi

Ile zabiegów należy wykonać i w jakim odstępie czasu?

Dr Krzysztof Miracki: Przed zabiegiem przeprowadzam konsultację, podczas której oceniam jakość skóry. Ich liczba zależna jest od stopnia nasilenia problemu. Zazwyczaj zalecam swoim pacjentkom wykonanie od dwóch do trzech zabiegów termoliftingu. Już po pierwszym można dostrzec znaczącą różnicę w poprawie jędrności skóry. Odstęp między kolejnymi wizytami powinien wynieść około 6 tygodni.

Pacjentki odczuwają dyskomfort podczas zabiegu i bezpośrednio po nim?

Dr Krzysztof Miracki: Tuż przed stosujemy znieczulenie miejscowe, dzięki czemu zabieg jest właściwie bezbolesny. W trakcie wykonywania Infini dochodzi do stemplowania głowicą, która posiada 49 mikroigiełek. Nakłucia wykonywane są w równym tempie. Dodatkowo, w ułamku sekundy dochodzi do rozgrzania igieł na końcach, przez co pacjent może odczuwać delikatne ciepło.

Jaki jest okres rekonwalescencji? Czy mogą wystąpić sińce?

Dr Krzysztof Miracki: Mimo że jest to zabieg inwazyjny, w którym dochodzi do przegrzania skóry w głębokich jej warstwach, naskórek nie zostaje uszkodzony termicznie. W związku z tym, okres gojenia wynosi od 1 do 2 dni. Może wystąpić jedynie zaczerwienienie i delikatny obrzęk. W niektórych przypadkach w okolicy oczu mogą pojawić się drobne siniaki oraz wybroczyny.

Jak należy pielęgnować skórę po zabiegu?

Dr Krzysztof Miracki: Bezpośrednio po Infini należy stosować medyczne preparaty nawilżające. Zaleca się też wykonanie serii zabiegów mezoterapii bezigłowej.

Czym ten zabieg wyróżnia się wśród innych dostępnych na rynku?

Dr Krzysztof Miracki: Wyróżnia się on wyjątkową skutecznością. Dzięki unikalnej technologii izolowanych igiełek zabieg jest inwazyjny, ale z krótkim okresem powrotu do formy. Jest to alternatywa dla zabiegów laserowych, które uszkadzają powierzchniową warstwę skóry podczas dostarczania ciepła. Podobne objawy występują przy stosowaniu innych urządzeń do radiofrekfencji typu Thermage, Peleve, które dostarczają ciepło przez skórę w sposób mniej kontrolowany. Jest to idealny zabieg do liftingu, ujędrnienia, redukcji blizn potrądzikowych, rozstępów czy niektórych blizn pooperacyjnych, powypadkowych, a co ciekawe, może również być stosowany w celu likwidacji nadpotliwości w okolicy pach. Zatem zapraszam zainteresowane panie do warszawskiej kliniki BeautymeD na najnowszy termolifting RF Infini.

Testowała Monika Rebelak