Dakota Johnson – jedna z najciekawszych aktorek młodego pokolenia!

Od złotego dziecka Hollywood i miss Złotych Globów, przez Anastasię Steele, która usidliła pana Greya, do jednej z najciekawszych aktorek młodego pokolenia!

Dakota Johnson – jedna z najciekawszych aktorek młodego pokolenia!

 

Córka Melanie Griffith i Dona Johnsona, pasierbica Antonio Banderasa – od najmłodszych lat skazana była na sukces. Świat poznał ją jako Anastasię Steele ekranizacji bestsellerowej powieści E.L. James, ale uznanie krytyków zdobyła rolami u Luci Guadagnino, czy w „Źle się dzieje w El Royale”.  Swoją najnowszą rolą u boku Shii LaBeoufa w komedii „Sokół z masłem orzechowym” (w kinach od 3 stycznia) podbiła serca zarówno widzów jak i krytyków. To jest jej czas!

Urodzona w świecie show–biznesu Dakota Johnson, jako córka Dona Johnsona i Melanie Griffith od początku skazana była na karierę w branży filmowej. Już w dzieciństwie często bywała na salonach dzięki czemu szybko została młodą celebrytką, otrzymując m.in nagrodę Miss Złotych Globów w 2006 roku. Szybko okazało się, że źródłem jej sukcesu jest nie tylko dobre urodzenie, ale przede wszystkim świetny warsztat aktorski, który docenili  m.in Luca Guadanigno, u którego zagrała dwie doskonałe role u boku Tildy Swinton, w filmach „Nienasyceni” i „Suspiria”. Popularność przyniósł jej też związek z Chrisem Martinem, wokalistą zespołu Coldplay, z którym okrzyknięci zostali jedną najgorętszych par show–biznesu.

Uwielbiana przez publiczność za rolę w kasowym hicie „Pięćdziesiąt twarzy Greya, nagrodzona została kryształową statuetką People’s Choice. W tym samym roku nominowana była także do nagrody Bafta w kategorii Największa Aktorska Nadzieja Kina. Tym razem Dakota Johnson podbija serca widzów w filmie „Sokół z masłem orzechowym” wcielając się w rolę uroczej Eleanor, która poszukując swojego podopiecznego Zacka, poznaje smak prawdziwej przyjaźni i przygody u wybrzeży Karoliny Północnej. Na ekranie towarzyszą jej świetny Shia LaBeouf, znany łobuz Hollywood, oraz Zack Gottsagen, którego debiut doceniło Hollywood Critics Association przyznając mu Newcomer Award.

Zak jest wyjątkowym chłopakiem i zrobi wszystko, by spełnić swoje niezwykłe marzenie – chce podbić świat amerykańskiego wrestlingu. Na swojej drodze przypadkiem spotyka Tylera, drobnego złodziejaszka o wielkim sercu, który decyduje się mu pomóc.

To czarująca komedia z Dakotą Johnson, Shią LaBeoufem i Zackiem Gottsagenem, która podbiła serca amerykańskich widzów i krytyków, zdobywając nagrody i wyróżnienia na festiwalach filmowych na całym świecie, w tym Nagrodę Publiczności na SXSW Film Festival. Pełna serca, śmiechu i przygód opowieść, która wzrusza i rozczula historią o nieprawdopodobnej przyjaźni!