Designerska forma i przyjemność z gotowania w Twojej kuchni

Kuchnia to serce domu. Powstają tutaj nie tylko tradycyjne rodzinne posiłki, ale także Twoje kulinarne eksperymenty. W kuchni jesz, pijesz poranną kawę, pomagasz dzieciom odrabiać lekcje i to właśnie tu kończy się prawie każda domówka ze znajomymi – dlatego Twoja kuchnia musi być idealna. Aby tak było i aby służyła Ci naprawdę długo, musi spełniać kilka ważnych kryteriów.

752338
Designerska forma i przyjemność z gotowania w Twojej kuchni

W kuchni jesz, pijesz poranną kawę, pomagasz dzieciom odrabiać lekcje i to właśnie tu kończy się prawie każda domówka ze znajomymi – dlatego Twoja kuchnia musi być idealna. Aby tak było i aby służyła Ci naprawdę długo, musi spełniać kilka ważnych kryteriów.

Kuchnia, którą właśnie planujesz – jako najważniejsze pomieszczenie w domu – musi być dopasowana do stylu całego wnętrza i ergonomicznie rozplanowana. Musi również mieć nowoczesne i funkcjonalne sprzęty AGD, które można designersko zabudować. Dowiedz się, jak z sukcesem spełnić te warunki i cieszyć się swoją kuchnią przez długie, długie lata.

Kuchnia w Twoim stylu

Wybierając zabudowę kuchni, kieruj się designem, który odpowiada Twojemu gustowi i pozostałym pomieszczeniom w domu. Zastanów się, jakie kolory lubisz, jaka stylistyka dominuje w pozostałych pokojach i co podkreśli piękno wystroju. Niezależnie od tego, czy preferujesz styl skandynawski, glamour, rustykalny, klasyczny czy nowoczesny, Twoje sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, piekarnik) najlepiej będą wyglądać w zabudowie w spójnym, określonym stylu. Dzięki temu kuchnia stanie się nie tylko miejscem przygotowywania codziennych posiłków, ale też Twoją wizytówką.

Ergonomiczna przestrzeń

Podczas planowania swojej kuchni musisz pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach, dzięki którym gotowanie stanie się przyjemnością. Istotne są tak zwany trójkąt roboczy (rozmieszczenie lodówki, piekarnika i zlewu na wierzchołkach trójkąta), odpowiednia liczba blatów kuchennych oraz miejsce do jedzenia (jeżeli nie masz przestrzeni, którą mógłbyś przeznaczyć na jadalnię). Dodatkowo większość czynności w kuchni przebiega według pewnego schematu nazywanego ciągiem technologicznym, który zaczyna się od lodówki, kontynuowany jest na blacie i zlewie, a kończy się za płytą grzewczą. Jeśli zastosujesz te porady przy planowaniu kuchni, możesz być pewien, że Twoje ruchy będą płynne, a praca wygodna i przyjemna.

Technologia na lata

Gdy kupujesz AGD do zabudowy kuchni musisz pamiętać o tym, że najprawdopodobniej zrobisz to ponownie dopiero za kilkanaście lat. Warto rozejrzeć się za sprzętami, które oferują zaawansowane technologie ułatwiające życie i sprawiające, że długo będziesz z nichzadowolony. Dlatego wybierz lodówkę pod zabudowę, która ma ciekawe rozwiązania, jak np. system chłodzenia High Definition czy system Air Tech Evolution zapewniający optymalne warunki do przechowywania żywności. Kolejne urządzenie nowej generacji, które powinno znaleźć się w zabudowie kuchennej, to płyta indukcyjna. Takie funkcje jak Flexi Zone (elastyczne pole grzejne), dotykowe sterowanie czy blokada przed dziećmi sprawią, że poczujesz się jak mistrz nowych technologii. Nie możesz zapomnieć też o piekarniku, który w zabudowie wygląda estetycznie i nowocześnie. Dzięki funkcji High Definition (system wentylacji) i wybranym programom piekarnika (do przygotowania ciasta, chleba, pizzy) wyczarujesz potrawy nie z tej ziemi. Sprawdź, jak nowoczesne kuchenne sprzęty mogą podkreślić design wnętrza: http://www.hotpoint.pl.

Podsumowując, dobrze dobrane AGD pod zabudowę kuchni może być designerskie i zarazem może sprawić, że gotowanie stanie się Twoją pasją. Jeżeli więc stoisz przed wyzwaniem urządzenia kuchni, zrób to z głową, a będziesz cieszyć się z udogodnień przez lata!

 

Artykuł sponsorowany