Dieta genetyczna: sekret skutecznego odchudzania

Próbowałaś już wszystkiego, ale żadna z popularnych diet na ciebie nie działa? Możliwe, że twój organizm potrzebuje indywidualnego podejścia.

dieta genetyczna
Dieta genetyczna: sekret skutecznego odchudzania. Foto Canva.

Każdy z nas jest inny. Nasze organizmy stworzone zostały z wyjątkowych, niepowtarzalnych kompilacji genów, które powinno się traktować z najwyższą starannością. Pomimo tych fundamentalnych różnic podejście do odchudzania od lat pozostaje niezmiennie masowe. Każdemu zaleca się te same czynności. I chociaż u wielu osób zbilansowany jadłospis i deficyt kaloryczny przynoszą świetne efekty, to nie wszystkim idzie jak po maśle. Jeszcze większy kontrast można zaobserwować przyglądając się wynikom tzw. fad diets. Te tymczasowo modne diety cud u niektórych rzeczywiście fantastycznie działają, podczas gdy dla innych okazują się prawdziwym koszmarem. Czasem kończy się nawet na przybraniu na wadze! Dlatego tak ważne jest, aby jeść tak, jak chce tego nasz organizm, a nie ostatni trend z mediów społecznościowych. Pomoże w tym dieta genetyczna.

Indywidualne żywienie

Zastanawiając się nad doborem odpowiedniej dla nas diety, powinniśmy pamiętać, że nasz organizm ma indywidualne potrzeby. To właśnie do nich starajmy się więc dostosować. Dlatego przed zabieraniem się za liczenie kalorii i kontrolowaniem ilości tłuszczy, węglowodanów i białek warto dowiedzieć się, co pomoże nam w osiągnięciu wymarzonego rezultatu. W tym celu najlepiej wykonać badania nutrigenetyczne. Pozwolą one lepiej zapoznać się z naszym organizmem – zarówno nam, jak i dietetykowi.

Badania nutrigenetyczne

Dieta genetyczna to specjalny jadłospis, który został dostosowany do indywidualnych potrzeb organizmu. Jest on układany na podstawie badań nutrigenetycznych. Sama wizyta u lekarza jest prosta i bezbolesna. Badanie trwa krótko, a polega na pobraniu materiału genetycznego z wewnętrznej strony policzka za pomocą patyczka. Jest ono komfortowe i bezpieczne, dlatego każdy może się na nie udać – nawet dzieci. Co więcej, jak zapewniono nas w Klinice medycyny estetycznej i anti-aging dr Beaty Dethloff, gdzie można wykonać badania Genodiet iGenesis, nie trzeba go już nigdy powtarzać. Jest to więc inwestycja w przyszłość.

Dieta genetyczna

Kompleksowe badania Genodiet iGenesis to aż dziewięć modułów, które dodatkowo można uzupełnić testem Omega. Dzięki nim pacjent jest w stanie lepiej zapoznać się ze swoim organizmem i dowiedzieć się, jak działa jego metabolizm. Jak się bowiem okazuje, nie wszyscy tak samo przetwarzamy węglowodany, tłuszcze czy białka. Również wchłanianie oraz transport minerałów i witamin zależny jest od naszych genów. Konsultacja z dietetykiem, wsparta wynikami testów, pozwoli na ustalenie indywidualnych zaleceń żywieniowych, które pomogą uzyskać wymarzona wagę. Wiedza o tym, jak konkretne pokarmy działają na nasze ciało, ułatwi także zapobiegnięcie efektowi jojo.

Trening na wyższym poziomie

Jak dowiedziałyśmy się w Klinice medycyny estetycznej i anti-aging dr Beaty Dethloff, badania nutrigenetyczne pozwalają też na zoptymalizowanie treningów. Zarówno zawodowi sportowcy, jak i hobbyści-amatorzy skozystają na wskazówkach schowanych w organizmie, których ujawnienie może przełożyć się na lepsze rezultaty i mniejsze ryzyko kontuzji.

Piękno od wewnątrz

Nawet najlepszy kosmetyk nie poradzi sobie z problemami urodowymi, jeśli nie będziemy wspierać go tym, co jemy. Walka ze zmarszczkami, poszarzałą cerą i wypadaniem włosów zaczyna się bowiem od środka. Zdrowa dieta to podstawa każdego rytuału piękna, ale indywidualne podejście do spożywanych pokarmów pozwoli na osiągnięcie pełni możliwości naszego ciała. Testy nutrigenetyczne oferują wgląd w potencjał antyoksydacyjny i detoksykacyjny organizmu, a także jego predyspozycje do obrony przed wolnymi rodnikami. Dlatego dieta genetyczna oparta na gruntownych badaniach przeciwdziała łysieniu i pomaga na dłużej zachować zdrową, młodą cerę.

Zobacz także: Jak uratować włosy po koronawirusie? Spróbuj CGF!

Prozdrowotna dieta genetyczna

Poza pomocą w odchudzaniu, zmaksymalizowaniu efektów aktywności fizycznej i dbaniem o piękny i młody wygląd, dieta genetyczna jest niezwykle korzystna dla naszego zdrowia. Osobom stosującym się do jej zaleceń łatwiej będzie utrzymać w normie cholesterol czy odpowiedni poziom witamin i minerałów. Wykonanie badań pozwoli też wyeliminować z menu pokarmy, na które pacjent ma nietolerancję. Odstawienie ich często przekłada się na dużo lepsze samopoczucie. Wykonywane w Klinice medycyny estetycznej i anti-aging dr Beaty Dethloff badanie Genodiet iGenesis pomoże także ustalić predyspozycje do chorób cywilizacyjnych, takich jak cukrzyca typu II, osteoporoza, nadciśnienie czy otyłość. Wiedza o możliwych komplikacjach zdrowotnych pozwoli na odpowiednią profilaktykę, której jednym z podstawowych składników jest dostosowana dieta.